Buğday Üyeliğinizle Neyi Destekleyeceksiniz?
Geleceğin Tohumları İçin Adım Atın...

 

 

Adım Adım, Mart 2008’de yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, başta uzun mesafe koşuları olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. Mart 2015 itibariyle; 6 bin gönüllü koşucusu ve 66 bin bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK’lara aktarılan kaynak 9 milyon TL’ye ulaşmıştır. İyilik peşinde koşan herkes, Adım Adım koşucusu olabilir.

 

Buğday - Adım Adım Elele

Adım Adım Oluşumunun (www.adimadim.org/) desteğiyle  2010/2011 döneminde toplanan bağışlarla, TaTuTa ağımıza 56 yeni çiftlik katıldı. Böylece Adım Adım, hem kırsal yaşamın sürekliliğini destekledi hem de bugün yerel tohumlarımıza ev sahipliği yapan doğa dostu çiftlik ağını zenginleştirdi.  2012 ve 2013 yıllarında da miraslık tohumlarımıza sahip çıkmak amacıyla, farklı bölgelerde yetiştirilmekte olan 42 ayrı cinsten, 155 yerel çeşidin ekimi sağlandı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde toplam 27 çiftlikte 4 bin 715 dönüm arazi projeye dahil edildi. Adım Adım Oluşumu 2014 yılında ise Koruncuk Vakfı'nın Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı kampanyası için koştu. Bu projede Buğday, organik ürün tedarikçisi olarak oluşuma destek verdi.  Toplanan bağışlarla, Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü çocuklarına 79.000 TL.’lik organik gıda desteği sağlandı. 

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği ve Adım Adım Oluşumu'nun ortak çalışmaları devam ediyor.

Yeni projemiz "Doğa Dostu Kent Bahçeleri” nin ilk etabı “Tohumlar Kampüse" kampanyası için, Mart ayında Antalya Maratonu RunAtolia' da koşan Adım Adım koşucuları, ilk 4 kampüs bostanının oluşturulmasına katkı verdi.  Hedefimizse; 20 devlet üniversitesine Doğa Dostu Kent Bahçeleri/Bostanları kurmak...

Geriye kalan 16 kampüs için, 15 Kasım 2015 Tarihinde koşulacak olan İstanbul Avrasya Maratonu’nda sizleri de, Adım Adım Oluşumu ile koşmaya ve bağış toplamaya çağırıyoruz.

Tohumlar Kampüse!

 

Kampanya Bağışlarınız için:

Havale/EFT:

Alıcı Adı: Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Garanti Bankası Karaköy Şubesi - Şube No: 400

Hesap No: 6294521

IBAN No: TR80 0006 2000 4000 0006 2945 21

 

Kredi kartı ile bağış yapmak için: https://www.bugday.org/portal/BagisAdimAdim.php

PayPal ile bağış yapmak için: https://www.bugday.org/portal/BagisAdimAdimPayPal.php

 

 

Sayfa No: 62