-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
İğneadalılar nükleer santral istemiyor!
Kategoriler: Temiz Enerji
Tarih: 31-Mart-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Nükleer santral yapılması planlanan bölgelerden biri olan İğneada’da 19 Mart 2006 günü düzenlenen nükleer karşıtı panelde yerel halk ve nükleer karşıtları bir araya geldi.

Yoğun katılımla gerçekleşen panele ilişkin ANC’nin izlenimleri şöyle:

19 Mart Pazar günü hayatlarımızı ve bizden sonrakilerin hayatlarını nükleerci katillere teslim etmeyeceğimizi ve ölüm santrallerini yaptırtmayacağımızı göstermek için ANC (Anti Nükleer Cephe) olarak İğneada’daydık. İğneadalıların çoğunluğu, topraklarına yapılacak ölüm santralini istemiyor ve ölüm santrallerini yaptırtmayacaklarını söylüyorlar.

Belediyenin düzenlediği nükleer karşıtı panelin yapılacağı binanın önünde “Nükleere Hayır Lan!” pankartının altında masamızı açtık, afişleri asıp bildirilerimizi dağıttık. “Nükleere İnat, Yaşasın Hayat” pankartımız da ayrılana dek minibüsümüzün üstündeydi. Toplantıya gelen İğneadalılar, ANC’nin bildiri, afiş ve pankartlarına ilgi gösterdiler, meraklı ve keyifli sohbetler oldu. Özellikle de nükleer santralden en fazla etkilenme ihtimali olan çocukların gösterdiği ilgi hepimizi mutlu etti.

İğneadalılarla tanıştık, sohbet ettik ve ölüm santrallerini yaptırtmayacağımızı, hayat için hep beraber mücadele vereceğimizi söyledik. İğneada’da ölüm santrallerini yaptırtmayacak, mücadele kararlılığı taşıyan insanlarla karşılaşmanın sevincini yaşadık. Anti-nükleer mücadelenin farklı cephelerinde ama beraberce hareket edecek olmanın sıcaklığıyla tekrar görüşmek üzere sözleştik. Ölüm santrali İğneada’da yapılmasa bile, nerede olursa olsun, her yerde ölüm santrallerine karşı mücadele vereceğimizi konuştuk.

Unutmayın; ANC’yle her yerde karşılaşabilirsiniz, bütün cephelerde ve her yerde! Anti-nükleer cepheleri çoğaltalım, “Nükleere İnat, Yaşasın Hayat” diyerek sesimizi yükseltelim!


Anti Nükleer Cephe:

www.antinukleer.org

ANC İRTİBAT BÜROLARI:

İstanbul Anadolu Yakası:

SERASKER CAD OSMANCIK SOK NO: 11/4 KADIKÖY

TEL: 0216 346 14 45

İstanbul Avrupa Yakası:

SOSYAL EKOLOJİST DÖNÜŞÜM DERNEĞİ KAMER HATUN MAH CONGA HAN KAT 6 BEYOĞLU

 TEL: 0212 251 47 83


İğneada fotoğrafları için: www.antinukleer.org/anc.php

Haber No: 1184