-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
WWF-Türkiye’den online entegre havza yönetimi eğitimi
Kategoriler: Doğa Koruma
Tarih: 31-Mart-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


WWF-Türkiye, Entegre Havza Yönetimi konusunu online öğrenme ortamında, ilgili kamu çalışanları ve farklı STK temsilcilerinin kullanımına sunuyor. WWF-Türkiye Genel Müdürü Filiz Demirayak; “Entegre Havza Yönetimi, tüm dünyada su kaynaklarının planlanması ve yönetiminde yeni bir yaklaşım. Oluşturulan online eğitim modeliyle, Entegre Havza Yönetimiyle ilgili her türlü bilgi internet üzerinden kullanıcılarına aktarılıyor.” dedi.

 

 

WWF-Türkiye’nin Konya Kapalı Havzası Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan eğitim altı hafta sürecek. Eğitimde, katılımcılar internet üzerinden kursu takip edecek, su yönetimiyle ilgili konuları tartışma ortamına taşıyabilecek, böylece interaktif öğrenme sürecine dahil olacaklar.

Online eğitimde, su kaynaklarının ve sulak alanların yönetiminde karşılaşılan sorunlar, akılcı kullanım ilkeleri, havza ölçeğinde planlama, katılımcılık ve havza komisyonlarının oluşturulması, büyük su yapılarının planlanmasında izlenebilecek yöntemler gibi konular hakkında temel bilgiler veriliyor.

WWF-Türkiye Genel Müdürü Filiz Demirayak; “WWF-Türkiye olarak doğa korumaya ilişkin güncel ve bilimsel yaklaşımları takip ediyor ve bunları projelerimizde uygulamaya geçiriyoruz. Entegre Havza Yönetimi; su kaynaklarının, ilgi gruplarının katılımıyla, havza ölçeğinde ele alındığı bir planlama anlayışıdır. Ülkemizde, kısıtlı su kaynaklarının akılcı kullanımı için bu yaklaşımın benimsenmesi önemlidir. 4. Dünya Su Forumu’nda da Entegre Havza Yönetimi öncelikli konulardan biriydi. Ayrıca Türkiye’nin AB’ye uyum sürecinde 2015 yılına kadar, tüm su havzalarının havza yönetim planlarını hazırlaması ve uygulaması gündeme gelecek.” dedi.

WWF-Türkiye’nin online eğitim sayfasına www.wwfegitim.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Bilgi için:

Deniz Şilliler Tapan
Basın ve Yayın Koordinatörü
Press and Publications Coordinator
WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)
Tel: +90 212 528 2030/ext104
Fax: +90 212 528 2040
www.wwf.org.tr
 

 

Haber No: 1191