-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday'ın Bahçe'si ürün vermeye başladı
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Ekolojik Ürünler, Gıda Güvenliği
Tarih: 23-Haziran-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Bu hafta ve geçtiğimiz iki hafta boyunca Bahçe’mizde yine yoğun çalışma içindeydik. Bereketli yağmurların yağmasıyla toprağımız lokum kıvamına geldi ve biz de yağmurların hemen arkasından çapalarımıza başladık.

 

Bu hafta ve geçtiğimiz iki hafta boyunca Bahçe’mizde yine yoğun çalışma içindeydik. Bereketli yağmurların yağmasıyla toprağımız lokum kıvamına geldi  ve biz de yağmurların hemen arkasından çapalarımıza başladık.

 

Bir bitkinin büyüyebilmesi için en önemli faktör çapalamaktır. Sıcaklar bastırdıkça toprağımız da sıkışmaya ve bizi zorlamaya başladı. Ekolojik tarım hakkında bilgi almak ve bize özellikle çapalama ve diğer tarımsal faaliyetler konusunda yardım etmek isteyen herkesi hafta içi Cumhuriyet köyüne bekliyorum. Sulama, yabancı ot yolma, biyolojik ilaçlama ve özellikle çapalama konusunda çok fazla gönüllü çalışana ihtiyaç duyuyoruz. Hem eliniz toprak görecek, hem ekolojik ürünlerin tadına varacak hem de ekolojik tarım konusunda bilgi sahibi olarak buradan ayrılacaksınız. Bu hafta Bahçe’mizin ekolojik sertifikalı ürünleri destekçilerimize dağıtılmaya başlanıyor. İlk hafta yeşillikler sizi karşılayacak daha sonra sırasıyla kabak, salatalık, bezelye, fasulye, domates ve patlıcan gelecek. Bunların arasında sürprizlerle karşılaşmaya hazır olun.

 

Hilal CABER

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Ziraat Mühendisi/Proje Koordinatörü

Cumhuriyet köy /Beykoz /İstanbul

0216 434 63 99

www.bahce.org  www.tatuta.org

hilal@bugday.org

Haber No: 1425