-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Türkiye’nin ilk ekolojik halk pazarında çalışacak gönüllüler aranıyor!
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Ekolojik Ürünler, İç Pazar, Yaşam ve Kültür, Biyolojik Çeşitlilik, Doğa Koruma, Gıda Güvenliği, Kullanım Alışkanlıkları, Pazarlar/Alışveriş
Tarih: 28-Haziran-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Ekolojik yaşamın ilkeleri doğrultusunda insana, çevreye ve doğal döngülere saygılı; ESAS’lı (EKOLOJİK, SAĞLIKLI, ADİL, SÜRDÜRÜLEBİLİR) bir pazaryeri yaratmak hayalimiz. Bu ortamı Buğday ile birlikte yaratmak isteyen, sağlıklı, adil ve sürdürülebilir bir yaşam ümidi taşıyan arkadaşlara ihtiyacımız var.

 

 

BUĞDAY Derneği’nin Türkiye’nin ilk ve tek organik bebek maması üreticisi MİLUPA Organik ile ilk ve tek organik sütü PINAR Organik Süt ana sponsorluğunda ve Şişli Belediyesi’nin ortaklığında kurduğu Türkiye’nin ilk % 100 Ekolojik Halk Pazarı, 17 Haziran 2006 Cumartesi günü Şişli Feriköy’de açıldı.

Cumartesi günleri kurulan pazar doğa ve insan sağlığına zarar vermeyen doğal yöntemlerle yetiştirilen taze ekolojik sebze, meyveyi ve diğer ekolojik ürünleri her hafta tüketiciyle buluşturuyor. Türkiye’de daha pek çok benzerlerine örnek teşkil etmesi hedeflenen ekolojik halk pazarı, hem toplumda ekolojik yaşam ve ekolojik gıda bilincinin artmasına, hem de üreticinin iç pazara yönelik üretim yapabilmesine hizmet edecek.

Projenin başarısının temel gereklerinden biri pazaryerinin düzenli ve güvenli bir şekilde işlemesi. Ekolojik yaşamın ilkeleri doğrultusunda insana, çevreye ve doğal döngülere saygılı; ESAS’lı (EKOLOJİK, SAĞLIKLI, ADİL, SÜRDÜRÜLEBİLİR) bir pazaryeri yaratmak hayalimiz. Bu ortamı Buğday ile birlikte yaratmak isteyen, sağlıklı, adil ve sürdürülebilir bir yaşam ümidi taşıyan arkadaşlara ihtiyacımız var.

Türkiye’nin ilk ekolojik halk pazarında gönüllü olmak isteyenler Buğday’dan Filiz Telek ile iletişim kurabilirler. filiz@bugday.org, 212 252 52 55

 

 

Haber No: 1438