-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Ekolojik tarım ve saman balyasından ev yapımı seminerleri
Kategoriler: Doğa Koruma, Ekolojik Mimari
Tarih: 28-Haziran-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday, Temmuz ayı içerisinde İstanbul Cumhuriyet Köy’de ekolojik tarım yaptığımız bahçede “Ekolojik tarım ve saman balyasından ev yapımı” konulu seminerler düzenleyecek.

 

 

Buğday, Temmuz ayı içerisinde İstanbul Cumhuriyet Köy’de ekolojik tarım yaptığımız bahçede “Ekolojik tarım ve saman balyasından ev yapımı” konulu seminerler düzenleyecek. Temmuz ayının ilk 3 haftasında yine Buğday’ın organize ettiği saman balyasından ev yapımı atölyesiyle eş zamanlı düzenlenecek olan 3 saatlik seminerlerde katılımcılar hem ekolojik tarım ve saman balyasından ev yapımı konularında temel bilgiler edinecekler hem de bu konuların uygulamalarını görme fırsatı bulacaklar.

 

Buğday, 2005 yılı itibariyle, Cumhuriyet Köy yakınlarında Buğday Derneği’ne tahsis edilen 40 dönümlük tarım arazisinde, yakın çevrede yaşayan insanların günlük tüketimine yönelik mevsimlik ekolojik taze sebze ve meyve üretimini başarıyla yürütmektedir. Burada ve 16 yıllık geçmişinden gelen ekolojik tarım tecrübesini toplumla paylaşmak isteyen Buğday, bu seminerlerle ekolojik yaşama ilgi duyanları bilgilendirmeyi amaçlıyor. Seminerlerde ekolojik tarımı Bahçe projesini yürüten ziraat mühendisi arkadaşımız Hilal Caber, saman balyasından ev yapımını ise mimar Arda Sander ve yüksek mimar N. Ömer Saatcıoğlu anlatacaklar.

 

Seminer takvimi ve katılım koşulları için Buğday’dan Filiz Telek ile filiz@bugday.org dan iletişim kurabilirsiniz.

Haber No: 1439