-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday yabancı basında...
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Ekolojik Ürünler, Gıda Güvenliği, Pazarlar/Alışveriş
Tarih: 28-Temmuz-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği ürettiği projelerle yabancı basının dikkatini çekmeye devam ediyor. Derneğin hayata geçen en son projesi %100 Ekolojik Halk Pazarı, dünyanın en önemli ekolojik fuar organizatörü BioFach’ın haber bültenine konu oldu.

 

Buğday Derneği ürettiği projelerle yabancı basının dikkatini çekmeye devam ediyor. Derneğin hayata geçen en son projesi %100 Ekolojik Halk Pazarı, dünyanın en önemli ekolojik fuar organizatörü BioFach’ın haber bültenine konu oldu. Andrea Hösch’un kaleme aldığı “Türkiye:İyi Lezzette Öncü” başlıklı yazıda şöyle deniyor:

Türkiye:İyi Lezzette Öncü

Victor Ananias'ın hayali gerçekleşiyor. Çevresel bir organizasyon olan Bugday'ın kurucusunun öncülüğünde; İstanbul'un ilk organik pazarı başkentin merkezinde bulunan Şişli'de kuruldu. Bu,Türkiye'de organik ürünler için önemli bir ilerleme... Şimdi Galata Kulesi’nin yakınındaki Buğday’ın ofisinde telefonlar susmuyor. Son dakikaya kadar, çiftçiler ve yetkililer, taşıma ve anlaşmaların detaylarını kontrol ediyorlar, hesap yapıyorlar. Haziran ayının ortasında Buğday'ın kurduğu pazara kimyasal girdi kullanılmadan üretilen patates, elma, salatalık, marul ve ıspanaklar çevredeki kırsal bölgelerden ve ekolojik çiftliklerden getiriliyor.

Yazının devamını http://www.organic-market.info/ adresinde okuyabilirsiniz.

Haberin çevirisine katkılarından ötürü gönüllü arkadaşımız Seda Önemci'ye teşekkür ediyoruz.

 

Haber No: 1506