-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday ekolojik pazar standı ile İzmir Fuarı'nda...
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Ekolojik Ürünler, Pazarlar/Alışveriş
Tarih: 01-Eylül-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği, 1 Eylül 2006 Cuma günü açılan 75. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’nda minik bir ekolojik pazar standı kurdu. İstanbul Şişli’de haziran ayında açılan ekolojik pazarın küçük bir modeli fuarın açık kalacağı 10 Eylül tarihine dek ekolojik ürün kullanıcılarıyla buluşuyor.

Buğday Derneği, 1 Eylül 2006 Cuma günü açılan 75. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’nda, Hall-2’de yer alan standın yanısıra, paraşüt kulesi bölgesinde prototip bir ekolojik pazaryeri kurdu. İstanbul Şişli’de haziran ayında açılan ekolojik pazarın bu küçük modeli, fuarın açık kalacağı 10 Eylül tarihine dek ekolojik ürün kullanıcılarıyla buluşuyor. Fuarda gerçekleştirilen ekolojik pazara, Milupa Organik Bebek Mamaları, Pınar Organik Süt ve Değirmen-Planco firmaları sponsor oldular.

 

Çevreyi korumayı amaçlayan, doğadan aldığını doğaya geri veren, tarımın sürekliliğini sağlamayı hedefleyen, hem gıda hem de gıda dışı ürünlerde son yıllarda büyük ilerleme kaydeden, yüksek ihracat potansiyeline sahip ekolojik ürünlere Türkiye’de de talep giderek artıyor. Bu durumu göz önüne alan fuar yetkilileri İEF’nin 75. onur yılında ekolojik tarım temasını seçtiler.

 

75. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ekolojik tarım sektöründe faaliyet gösteren firmalar Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerle buluşma ve yeni işbirliği yapma fırsatı elde ediyorlar. Fuarda, ekolojik tarım firmalarına ayrı bir alan tahsis edildi; ziyaretçiler firma ziyaretinin yanı sıra sektörel kuruluşlarla ortaklaşa organize edilecek ekolojik tarım konulu seminer ve panellere katılma olanağı da buluyorlar. Bir konsept olarak fuarda her alanda öne çıkan ekolojik tarım, yurtiçi ve yurtdışı tüm tanıtımlarda da vurgulandı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi – Ege Bölgesi Sanayi Odası – İzmir Ticaret Odası – Ege İhracatçı Birlikleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İzmir Ticaret Borsası ortaklığında kurulan İZFAŞ yıl içerisinde 30’un üzerinde değişik sektörde ihtisas fuarı düzenlenmesini sağlıyor. İzmir Enternasyonal Fuarı, 1947’den bu yana UFI-Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği’nin üyesi ve her yıl 60’a yakın ülkeyi, 1000’nin üzerinde firmayı, 1.5 milyon ziyaretçiyi konuk ediyor.

 

 

Bilgi için: IZFAŞ A.Ş. ; www.izmirfair.com.tr

 

 

 

 

Haber No: 1534