-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Alman- Türk Madde Akım Yönetimi, İklim Koruma ve Sürdürülebilir Gelişme Konferansı
Kategoriler: İklim Değişikliği
Tarih: 27-Eylül-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Alman- Türk Madde Akım Yönetimi, İklim Koruma ve Sürdürülebilir Gelişme Konferansı, 6-7 Ekim 2006 tarihlerinde Antalya, Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak.

 

 

Alman- Türk Madde Akım Yönetimi, İklim Koruma ve Sürdürülebilir Gelişme  Konferansı, 6-7 Ekim 2006 tarihlerinde Antalya, Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak.

Türkiye Çevre ve Orman Bakanlığı, Almanya Çevre Bakanlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi ve Almanya Trier Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Çevre kampusunun (IFAS) ortaklaşa gerçekleştireceği Madde Akım Yönetimi, İklim Koruma ve Sürdürülebilir Gelişme Konferansı, IFAS ile Antalya kenti arasında sürdürülen atık yönetimi çalışmalarının da bir parçası olarak planlandı. Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi’nin IFAS ile birlikte üzerinde çalıştığı “Sıfır Emisyon Kampus” uygulaması da konferansta yer alan konular bulunuyor.

Kongre konuları; Bölgesel madde akım yönetiminin avantajları ve uygulama yöntemleri, Madde akım yönetimi projelerinin finansman olanakları, Kyoto protokolünün uygulama mekanizmaları, Antalya bölgesinde yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı ve enerji tasarruf çalışmaları ve Antalya bölgesinde konuyla ilgili pratik çalışmalar

olarak belirlendi.

Türkiye’nin uluslararası emisyon ticaretine katılımı, bölgesel kaynak gelişim stratejileri, güneş enerjisi yardımıyla soğutma, organik atıklardan biyogaz  ve organik gübre üretimi, arıtma çamurunun kurutulması, sürdürülebilir turizm faaliyetleri ve su kullanım stratejisi konferansın özel konuları arasında bulunuyor.

Konfarans kapsamında Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi olan atık konusu irdelenecek, sorunların, çözüm önerilerinin ve bölgesel kalkınma konuları tartışılacak.

 

Katılım için bildiri telefonları ve e-mail adresi:

Tel: 0242-310 24 36 ; 0242-310 65 60; 0242-310 65 70

E-Mail: yaldiz@akdeniz.edu.tr

Prof.Dr. Osman YALDIZ

                                                                                  

Bilgi:http://www.akdeniz.edu.tr/temizenerji

 

 

Haber No: 1573