-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
ZİNCİRLEME - 3. Fotoğraf Sergisi
Kategoriler: Kültür
Tarih: 20-Ekim-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


İFSAK 1. Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali kapsamında gerçekleştirilen ZİNCİRLEME-3 Sergisi, Darphane-i Amire Binalarında 31 Ekim tarihine kadar görülebilir.

 

 

İFSAK 1. Uluslararası İstanbul Fotoğraf Bienali kapsamında gerçekleştirilen ZİNCİRLEME-3 Sergisi, Darphane-i Amire Binalarında 31 Ekim tarihine kadar görülebilir.

 

Bir fotoğraftan nasıl etkilenir insan? Kendi birikimi, kendi düşünceleri doğrultusunda bir fotoğraf onu nerelere kadar götürebilir? O insan bir fotoğrafçı ise, bir fotoğrafı kendi deneyimleri doğrultusunda nasıl algılar, o fotoğraftan etkilenerek nasıl yeni bir fotoğraf yaratır? Üçüncüsü açılan Zincirleme çalışmaları bu algılamaların art arda gelmesiyle oluşturulmuş.

Zincirleme sergisinin ilk fotoğrafı Kasımpaşa Çocuk Yuvası’ndan Kader Şener’e ait. Bu ilk fotoğrafla başlayan beş ayrı zincir ve beş ayrı zincirde algılamalarını yepyeni fotoğraflara dönüştüren, her zincirde 11 olmak üzere 55 farklı fotoğrafçının eserleri var.

 

Fotoğrafçılar:
Murat Yaykýn, Feyza Berker, Kadir Ýçdem, Gülþah Seyhan, Ayþe Es, Melike Bakýcý, Hakan Hatay, Sevdiye Kurucu, Nihan Ünlü, Ufuk Teksoy, Iþýl Acar, Remziye Akçay, Yüksel Altun, Hilmi Or, Ece Þetvan, Metin Avdaç, Berna Kuleli, Serdar Ercan, Kumral Kepkep, Kadriye Uçar, Tufan Kartal, Mustafa Salman, Ýbrahim Ayþýl, Ayþe Akhan, Arife Özgül, Vedat Ozan, Arzu Sanlý, Yeþim Karabekir, Sultan Torbacýoðlu, Tülay Günay, Murat Coþkunçay, Gülten Sarý, Barýþ Þimþek, Mine Erakbaþ, Ufuk Duygun, Ali Nabi Kýran, Raif Karapekmez, Mustafa Akpýnar, Perihan Aydýn Güngörür, Tayfun Duran, Ýhya Bozkurt, Eyüp Okumuþ, Sema Kösoðlu Karlýova, Ahmet Demirhan, M.Kemal Aksel, Ayþen Eren, Þahin Dirican, Suderin Murat, Osman Karadeniz, Nebihe Göl, Tuncer Yalçýnyuva, Tanju Akleman, Mesut Çilingir, Muhsin Divan, Kader Þener.

Proje Sorumlusu: Serdar Ercan

 

 

Haber No: 1620