-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Naturel Festivali 16-19 Kasım'da İstanbul'da...
Kategoriler: Bireysel Gelişim, İç Pazar, Pazarlar/Alışveriş
Tarih: 03-Kasım-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşması ve tüketici alışkanlıklarının yerleşmesini amaçlayan Naturel Festivali, Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde 16-19 Kasım tarihleri arasında Festiva A.Ş. tarafından15. kez düzenleniyor.

 

  

Türkiye’de doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşması ve tüketici alışkanlıklarının yerleşmesini amaçlayan Naturel Festivali, Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde 16-19 Kasım tarihleri arasında Festiva A.Ş. tarafından15. kez düzenleniyor. Festivalin açılışını Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu “Küresel İklim Değişimi ve Türkiye” konulu konuşmasıyla yapacak. Buğday Derneği de festival kapsamında ekolojik yaşam gönüllüleriyle bir araya gelecek.

6 yıldır İstanbul, Ankara ve Bursa’da gerçekleştirilen festival, doğal ve sağlıklı yaşam konularında her alandan ürün ve hizmetlerin tanıtımının yanı sıra, 50’nin üzerinde yerli ve yabancı uzmanın seminerlerine de yer veriyor. Naturel 2006 Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali kapsamında"müzik ve sağlığımız" temalı söyleşiler ve performansların yanı sıra dans gösterisi, fotoğraf sergisi ve “Yaşayan Hazine” belgeseli gibi sanatsal etkinlikler de düzenlenecek.

Bugüne kadar 100 bini aşkın ziyaretçinin izlediği Naturel Festivali, doğal sağlık ve tamamlayıcı tıp yöntemleri, ekolojik tarım ve yaşam, organik gıdalar ve sağlıklı beslenme, şifalı bitkiler, sağlık turizmi, doğa sporları, kişisel gelişim, vakıflar, dernekler ve yayınlar ile günlük yaşama yansıyan ürün ve hizmetleri geniş kitlelerle buluşturuyor.

Yerli ve yabancı uzmanları bir araya getirerek beden, zihin ve ruh dengesine dayalı bütüncül doğal sağlık kavramı konusunda bilgi alışverişine zemin oluşturan festivale Türkiye’nin yanı sıra çeşitli ülkelerden çok sayıda uzman katılıyor. NATUREL Festivalleri Türkiye’de konu ile ilgili artan merakın doğru kaynaklardan, doğru bilgilerle donatılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Naturel 2006 Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali bu yıl da çok sayıda yerli ve yabancı uzmanı biraya getiriyor. ABD’den dünyaca ünlü vegan şef Chad Sarno “Çiğ Beslenme”, Dr Malezya’dan Xavier Chai “Su Terapisi”, Yugoslavya’dan Dr Igor Cetojevic “Hastalık ve Sağlığın Elektriksel Şekli”, Venezuela’dan Viola Edward “Nefes ve Sağlık”, Kanada’dan Dr Çiler Ataner “Sağlıklı Yaşlanma (Anti-Aging)” konularında seminerler verirken, yerli uzmanlardan Dr.Ender Saraç “Sağlıklı ve Doğal Cinsellik” ve “Verilen Kiloları Geri Almamanın Yolları”, Prof Dr Bingür Sönmez “Kalbinizi Seviniz”, Doç. Dr. Kemal Nuri Özerkan “Yaşamsal Ahenk, Biorezonans ve Eko Sistem”, Dr Özer Odabaşı “Önleyici Tıp ve GenTest”, Prof Dr Ahmet Aydın “Güncel Taş Devri Diyeti”, Nil Gün “Psiko Kinesiyoloji ve Bedenin Bilgeliği”, Işık Menderes “Kader mi, Özgür İrade mi?”, Dr Melisa Eczacıbaşı “Cildi Genç Tutmanın Yöntemleri” gibi konularda katılımcıları bilgilendirecekler.

Festivalde, 2006 Mozart Yılı kutlamaları bağlamında, ARİŞ Pırlanta Sanatı'nın katkılarıyla “Müziğin Ruh ve Beden Sağlığına Etkileri” temalı özel etkinlikler yer alıyor. Harun Kolçak’tan “Evrenin Ortak Dili Müzik” konulu müzikal söyleşi, Prof Yıldız Dağdelen’den “Sesin Doğası” semineri, piyanist Aydın Karlıbel’in Mozart 40.senfoni solo piyano uyarlaması, Japonya’dan Shumei Taiko Ensemble’ın “Earth Songs – Water” konserinin filmi, Güney Afrika’dan klinik psikolog Heleniq Argyrou’dan perküsyon gösterisi ve söyleşi, Azerbaycan’dan piyanist Doç. Züleyha Abdullayeva’dan doğaçlama performans ve Tümata’dan Murat Dağlı’nın Ney Dinletisi bu etkinliklerden bazıları...

Ayrıca festival süresince düzenlenecek imza günlerinde Harun Kolçak, Anjelika Akbar, Prof Dr Mikdat Kadıoğlu, Işık Menderes gibi yazarlar ve sanatçılar yer alıyor.

Dört gün sürecek festivalin günlük giriş ücreti 12 YTL ve biletler girişte alınabiliyor. Bu ücrete gün içinde yer alan tüm seminerler ve etkinliklerin yanı sıra ile workshop’ların da çoğu dahil.

NATUREL 2006
Festival Programı için linkler:

Seminerler
Workshoplar
Etkinlikler

 

Not: NATUREL Festivali 9-10 Aralık 2006 tarihlerinde de
Kocatepe Kültür Merkezi, Ankara’da yer alacak.

 

Organizasyon:
FESTİVA A.Ş.

Tel 0212- 219 7545 (pbx)

info@festivaistanbul.com

Haber No: 1633