-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Doğa Derneği'nin başarılı bir girişimi daha...
Kategoriler: Biyolojik Çeşitlilik
Tarih: 17-Kasım-2006
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü Biyolojik Çeşitlilik ve Doğal Kaynak Yönetimi Projesi kapsamında Doğa Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye’de Doğa Koruma Konusunda Biyolojik Çeşitlilik Kapasite Geliştirme Programı”eğitimleri Ekolojik Ekonomi Semineri ile sona erdi.Program çerçevesinde Doğa Derneği ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü uzmanları tarafından geliştirilen program üç modül halinde uygulandı:

Modül 1: Biyolojik Çeşitliliğin Temelleri – Ankara

Modül 2: Biyolojik Çeşitlilik İnceleme, Veri Toplama ve Değerlendirme – Antalya

Modül 3: Biyolojik Çeşitlilik İzleme – Ankara, Beypazarı

Bu modüller sonunda ekolojik ekonomi konusunda detaylı bilgi paylaşımı için “Ekolojik Ekonomi Semineri” ile programın eğitim aşaması semineri son  15 Kasım 2006 tarihinde Çevre ve Orman Bakanlığı 22. kat 1 nolu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Ekonomi ve doğa koruma bağının kurulması ve bu bağdan yola çıkarak sürdürülebilir ve katılımcı yönetim yolunda adım atmak amaçlı seminere,   Doğa Derneği uzmanlarının yanı sıra Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye biriminden Katalin Zaim, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Yrd. Doç. Dr. Begüm Özkaynak ve Hollanda Wageningen Üniversitesi’nden Prof. Dr. Rudolf de Groot eğitimci olarak katıldılar.

Haber No: 1645