-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 14-Kasım-2008
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Türkiye'de doğal ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal bilincin oluşması ve tüketici alışkanlıklarının yerleşmesine öncülük eden Naturel Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, 27-30 Kasım 2008, Perşembe-Pazar günleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi'nde yirminci kez gerçekleştiriliyor.

Doğal yaşamla ilgili ürün ve hizmetlerin sergileneceği, konferanslar, panel, yarışma, performanslar, müzik ve sanat etkinlikleri ve imza günlerinin yer alacağı Festivalin açılışını Prof. Dr. Hakan Kaynak "Normal Uyku Nasıl Olmalıdır? Uykunuzu Test Edin!" konulu konferansıyla yapacak.
Bugüne kadar İstanbul, Ankara ve Bursa'da gerçekleştirilen ve dokuz senedir bir gelenek haline gelen NATUREL Festivali, altmışın üzerinde yerli ve yabancı uzmanı bir araya getirerek "beden, zihin ve ruh dengesine dayalı doğal ve sağlıklı yaşam" konusunda dört gün boyunca 70'in üzerinde etkinlik ile yoğun bir bilgi paylaşımına zemin oluşturuyor.
Uluslararası alanda tanınmış Kanadalı konuşmacı ve yazar Azim Jamal, ilk kez festivale katılarak iki konferans veriyor ve kitaplarını imzalıyor. 40 seneyi aşkın profesyonel yaşamında pek çok uluslararası ödüle layık görülen ünlü fotoğraf sanatçısı Ersin Alok, "Fırat'ın Gizemi" ve " Zaman Zamana karşı" başlıklı, görsellerle anlatılan iki araştırı konferansını sunuyor. Doğa korumacılığı üzerine Greenpeace Akdeniz Bölgesi Genel Direktörü Dr. Uygar Özesmi ve Doğa Derneği Başkanı Güven Eken konuşma yapıyor.
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği de festivalde stand açacak. Doğal Tıp Uzmanı Şaduman Karaca 28 Kasım Cumartesi günü Buğday standında doğal tıp hakkında bilgilendirme yapacak. 27 Kasım Cuma günü ise Buğday Dergisi Yayın Yönetmeni Oya Ayman “Alışveriş” konulu bir sunum gerçekleştirecek.
NATUREL 2008 kapsamında nefes teknikleri, hayvanlarla tedavi, kuantum düşünce, uyku tıbbı, nöral terapi, kayropraktik, hipnoz, küresel iklim değişimi, koruyucu tıp, kalp ve beyin sağlığı, ekolojik şehir merkezi planlaması, zayıflama, detoks, nöral terapi, hipnoz, nefes teknikleri ve çeşitli kişisel gelişim yöntemleri gibi konularda seminer ve çalışma grupları düzenleniyor.
Dr Ender Saraç, Ferda Erdinç, Nilgün Ertuğ, Sahrap Soysal ve Şehnaz Şakir'in Jüride yer aldığı Diyet Tatlıları Yarışması finali Cuma günü yer alıyor.
Festival etkinlikleri arasında, Mart ayında 7. Ulusal Kısa Film Festivali Jüri Özel Ödülü kazanan "Her Beden Duyar" belgeseli, Gülçin Anıl'ın "Dansın Rengi" resim sergisi, Afro-Latin Dansları, StyleGym, beden perküsyonu, Kalbin Dansı yer alıyor. Kitaplarını imzalayan yazarlar arasında, ilk çocuk kitabı olan "Uzaylı Köpek Baaşa'nın Hikayeleri" ile Anjelika Akbar da yer alıyor.
NATUREL 2008 Festivali, hergün 11.00-20.00 arası ziyaret edilebilir. 15 YTL olan giriş ücretine gün içerisindeki tüm seminerler ve etkinlikler ile atölye çalışmalarının çoğu dahildir. Biletler girişte alınabilir.
Festival Programı için: www.festivaistanbul.com 

Haber No: 2719