-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Susan Sarandon'dan Sivil İtaatsizlik Çağrısı
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 27-Şubat-2009
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Binlerce kişi, 2 Mart’ta iklim krizine karşı tarihi bir protesto için Washington DC’de bir araya geliyor. Sinema sanatçısı Susan Sarandon da protesto için çağrıda bulunanlar arasındaydı.

“Martin Luther King; doğru bildikleri yolda direnmekte hep gönüllü oldular - Bu direniş, yasaların barışçıl bir biçimde çiğnenmesi anlamına gelse de. Sivil itaatsizlikle, büyük sorunların üstesinden gelebiliriz ve küresel ısınma zamanımızın en büyük sorunu” diyen Sarandon, herkesi 2 Mart’ta Washington DC’de iklim krizine ve bu krize neden olan kömürlü elektrik santrallere karşı protesto için bir araya gelmeye davet etti.
“Bu insanlar bizim barışçı sivil itaatsizlik geleneğimizi sürdürecekler. Amerikan halkı, Kongre’nin kendi kömürlü elektrik santralinde bu duruma karşı duracak. Bu santral, kömürün hükümetimizi nasıl teslim aldığının çarpıcı bir sembolü. Küresel ısınmayı durdurmak için, kömürle çalışan elektrik santrallerini kapatmak zorundayız. Hükümetimiz hareket edemiyorsa biz harekete geçmeliyiz. Öyleyse, 2 Mart’ta Capitol Elektrik Santrali’ndeki protesto yürüyüşünde yerimizi alalım. Gerçek değişim için sesimizi yükseltelim. Ben Susan Sarandon. Sizi capitolclimatechange.org çatısı altındaki bu protestoya katılmaya çağırıyorum.”
www.capitolclimateaction.org

Haber No: 2876