-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday Dergisi'nin Temmuz-Ağustos sayısı yayımlandı
Kategoriler: Eğitim, Kültür
Tarih: 03-Temmuz-2004
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Önüm arkam sağım solum oyun... Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi Temmuz-Ağustos 2004 sayısını OYUN dosyasına ayırdı.

Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi Temmuz-Ağustos 2004 sayısını OYUN dosyasına ayırdı.

Bebeklikten yetişkinliğe, yaşamın her döneminde değişen oyun kavramı, amaçlarından oynandığı mekanlara; kullanılan araçlardan, oynadığımız kişilere kadar farklı biçim ve algılamalarla çıkıyor karşımıza. Buğday Dergisi’nin 26 sayısını okurken, yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan oyuna farklı açılardan bakan pek çok yazı bulacaksınız.

Dr. Uygar Özesmi, “Yaşamın Vazgeçilmez Parçası;Oyun” başlıklı yazısında bir davranış biçimi, sosyal ilişki hatta bilinç düzeyi olarak tanımladığı oyunun insanı yaşama hazırlayan bir araç olduğunu anlatıyor. Tiyatrocu Nihal Geyran Koldaş, yaratıcılığın desteklenmesi ve eğitici olması açısından oyunların özelliklerini anlatırken, tasarımcı Metin Deniz oyun kavramının değişen yüzünü inceliyor. Eğitimci Meltem Ceylan ise “Yaşam Belirtisi: Hareket” başlıklı yazısında doğada oynanabilecek faklı çocuk oyunlarından örnekler veriyor.

OYUN dosyasında ayrıca Victor Ananias’ın “Günlük Yaşamda Oyun; Tarhan Onur’un “Steiner Okulu ve Oyun”; Başak Kerimoğlu Şenyurt’un “Çocukların Gözünden Oyun”; Hale Karabekir’in “Transformasyon/Dönüşüm Oyunu”; Tugay Başar’ın “Kendin Kendini Çal ve Oyun”; Hüseyin Arslanköylü’nün “Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu”; Güneşin Aydemir’in “Oyuncak Müzesi” konulu yazıları yer alıyor.

Yaz aylarında en büyük şikayet konusu olan sivrsisineklerle doğal yollardan nasıl mücadele edebileceğiniz de Buğday Dergisi’nin yeni sayısının konuları arasında. Doğa Koruma sayfalarında, Uzman Biyolog Sinan Kaynaş’ın konuyla ilgili araştırmasıyla birlikte, Gökova-Akyaka’yı Sevenler Derneği’nin yayımladığı broşürde yer alan, sivrisineklerle doğal mücadele ve korunma yöntemlerine yer veriliyor.

Gıda sayfalarında ise “GDO’ya Hayır” kampanyasının devam ettiği bugünlerde Prof. Dr. Şeminur Topal’ın “Genetik Değiştirme İşlemleri ve Biyogüvenlik” konulu incelemesini ve GDO’ya Hayır Platformu’nun “Yüzyılın En Büyük Felaketi;GDO” başlıklı açıklamasını ve platformun taleplerini okuyabilirsiniz.

Buğday Dergisi’nde ayrıca her sayıda olduğu gibi bitkileri kullanarak uygulanabilecek basit reçeteler, sağlıklı beslenme tarifleri, Türkiye ve dünyada gelişen ekolojik yaşamla ilgili haberler, doğal ürün dükkanları ve bireysel gelişim merkezleri etkinliklerinin yer aldığı doğal yaşam rehberini de bulabilirsiniz.

 

Bilgi için: 0212.292 06 69

www.bugday.org

dergi@bugday.org

 

 

Haber No: 314