-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Ekoköyler İletişim Ağı toplantısı Almanya’da yapıldı
Kategoriler: Yaşam ve Kültür, Doğa Dostu Yerleşimler
Tarih: 23-Temmuz-2004
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Almanya'nın Zegg ekoköyünde yapılan Avrupa Ekoköyler İletişim Ağı GEN-Europe toplantısına Buğday, Dedetepe ve Güneşköy temsilcileri katıldı.

Avrupa Ekolojik Köyler Ağı GEN-Europe yıllık genel kurul toplantısı 11-18 Temmuz 2004 tarihleri arasında Almanya'da ZEGG köyünde yapıldı. Toplantıya 23 ülkeden 72 kişi katıldı. Türkiye’yi Erkan Alemdar (Buğday) , Tamahine Cragg (Dedetepe), İnci ve Ali Gökmen (Güneşköy) temsil etti. Türkiye Ekoköyler İletişim Ağı EKİLAT’tan toplantıya katılan olmadı. GEN-Europe iki sene görev yapacak beş kişilik yeni bir yönetim kurulu seçti.. Türkiye’den İnci Gökmen’in seçildiği yönetim kurulunda Macariastan’dan bir, İngiltere’den iki, Almanya’dan bir kişi görev alacak.

Başkanlığa Maca Gazar’ın seçildiği yönetim kurulu ilk toplantısını Güneşköy organizasyonuyla Aralık 2004’de Türkiye’de yapmaya karar verdi. Ayrıca Eylül 2004’de Ankara’da yapılması planlanan Türkiye Eko-köyler iletişim ağı toplantısında Türkiye’yi GEN-Europe’de kimin temsil edeceğine karar verilecek.

Toplantıda, daha önce 27 olan GEN'e tam üye ekolojik yerleşimlere Türkiye'den Güneşköy'ün de kabulü ile üye sayısı 32'ye yükseldi.

Bugday Dergisi de dört yıldan bu yana GEN'in Türkçe yayını olmayı sürdürüyor. Küçük topluluklarda birlikte yaşamak ve demokratik karar verme yöntemlerinin uygulamalı olarak anlatıldığı toplantıda Güneşköy ve Buğday proje ve çalışmaları hakkında sunum yaptılar.

www.gen-europe.org

www.zegg.de

www.dedetepe.com

 

Haber No: 330