-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Nefes almak...
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 21-Ağustos-2004
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


nefes verin, derin nefes verin ki alabilesiniz.

nefes verin, derin nefes verin ki alabilesiniz. Iyice bosaltin kirlli hava kalmasin sonra birakin hava girsin içinize, almaniza gerek yok, vermeyi iyi yapin ihtiyaciniz olan hava, sifa vucudunuzun her zerresine ulasacak. Konusurken, yerken, içerken, bilgisayar karsisinda....notlar koyun, "nefes al!" durun, hiç bir sey düsünmeden, nefesinizi tam verin, tam tam bosaltin, hiç hava kalmasin...tutun hatta biraz. Sonra birakin girsin yasam yeniden tüm bosaltiginiz kullanilmis, sizin için eskimis, bir degeri kalmamis havanin yerine.

Babam memleketi olan Siliden geldi ziyaretimize 20 yil Türkiyede olmadigi bir dönemden sonra, Bugdayi, yaptiklarimizi çok sevdi...Yasama dair hediyeler verdi hepimize, meyve, yagli tohumlar çeken el degirmenleri, paylastigi bilgileri ve bilgeligi, findik fistik, meyveler, hashas tohumundan yapilma çesit çesit tatlilar, sevgili Müheyya Izer'in üçbin civari kitabini tek tek inceleyip tasnif etti...Benim babam diye söylemiyorum, Bugdaya çok yakisti.

Babamin sizinle paylasabilecegim en güzel hediyesi de yazimin girisinde bahsettigim nefesin önemini hepimize hatirlatmasi, bu yaziyi yazarken nefes veriyorum veriyorum, sonra aliyorum. Dikkat edin, bilgisayar basinda genellikle agri sizi tutulma oluyorsa bilgisayarin suçu degildir, siz nefes almayi birakmissinizdir çogunlukla.

Bir nefes... ve iyi okumalar, dinlenmeler, çalismalar, günler hepinize.

Haber No: 372