-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Tohum Atölye Çalışması
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 26-Şubat-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


27 Şubat’ta Şişli %100 Ekolojik Pazar’da, Ekolojik Üretici Yasin Masatoğlu ve Buğday Derneği’nden Ziraat Mühendisi Neslihan Şimşek saat 11:00’de tohum çeşitleri, saklanması ve tohumdan fide yetiştirilmesi hakkında bilgi verecek, tohum atölye çalışması yapacaklar. 28 Şubat’ta Kartal %100 Ekolojik Pazar’da Biodaversity Şifresi ile Aptallar Çağı film gösterimleri yapılacak, üretici Selçuk Uysal ekolojik mamül/paketli ürünlerde işleme konusunda konuşacak.

Şişli %100 Ekolojik Pazar’da Tohum Atölyesi
27 Şubat Cumartesi günü Şişli %100 Ekolojik Pazar’da saat 11:00’de ekolojik üreticilerden Yasin Masatoğlu ve Buğday Derneği’nden Ziraat Mühendisi Neslihan Şimşek, farklı tohum yapıları hakkında bilgi verdikten sonra, atölye katılımcılarına tohumların nasıl toplandığı, hangi toprağa nasıl ekildiği ve fide elde edildiğini göstererek anlatacaklar.  Katılımcılar böylece tohumların saklanması, yetiştirilmesi konusunda bilgilenecek, tohumdan fide üretmeyi öğrenecek ve tohum çeşitliliğini korumak konusunda bir adım atmış olacaklar. 
Katılımcılar evdeki tohumlarını atölyeye getirerek çeşitlilik yaratabilirler.
Kartal %100 Ekolojik Pazar’da Film Gösterimi ve Söyleşi
28 Şubat Pazar günü Kartal %100 Ekolojik Pazar’da saat 11:00 ve 14:30’da Selçuk Uysal “mamül/paketli ekolojik ürünlerde işleme” konusunda söyleşi gerçekleştirecek. Biodaversity Şifresi (kısa metraj) ve Aptallar Çağı (uzun metraj) filmleriyse saat 12:30 ve saat 16:00 olarak iki seansta, arka arkaya gösterilecek.
Etkinlikler Kartal ve Şişli Pazar yerlerinde gerçekleşecek ve tümü ücretsiz.
%100 Ekolojik Pazarlardaki etkinlikleri Facebook’taki %100 Ekolojik Pazarlar grubundan takip edebilirsiniz.

Haber No: 3790