-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Bugday Dergisi 28. sayısını "Meyve"ye ayırdı
Kategoriler: Beslenme Biçimleri, Bireysel Gelişim, Eğilimler, Kültür, Kullanım Alışkanlıkları
Tarih: 07-Eylül-2004
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Bugday Dergisi'nin Eylül-Ekim sayısında; yasak meyvenin yenmesiyle başlayan yaradılış öykülerini, yaşamın meyvelerini, meyveye yakıştırılan sembolleri, meyve kültürüne ait öyküleri okuyacaksınız.

Hasatın kaldırıldığı bereket sembolü üzümlerin toplandığı, toprağın yeni tohumlara hazırlandığı güz mevsimine girerken, Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi Eylül-Ekim 2004 sayısını “Meyve” konusuna ayırdı.

 

Bir tohumun toprağa düşmesinden, filiz vermesine, tomurcuk ve çiçek açıp, meyveye dönüşmesine, ardından çürüyüp yeniden tohuma dönüşerek toprağa karışmasıyla süregelen yaşam döngülerinden yola çıkan Buğday Dergisi, “meyve”ye bu dönüşümün bir sembolü olarak bakıyor. “Meyve” dosyasında; yasak meyvenin yenmesiyle başlayan yaradılış öykülerini, yaşamın meyvelerini, meyveye yakıştırılan sembolleri, meyve kültürüne ait öyküleri okuyacaksınız.

 

Buğday Dergisi’nin gönüllü profesyonellerden oluşan yayın kurulu bu sayıda okurlara, meyvelerin anavatanlarından yeryüzüne yayılışından, farklı kültürlerde büründükleri anlamlara, mutlu meyvelerin yetiştirildiği bahçelerden farklı tat ve biçimlerde sofralarımıza konuk olmalarına kadar “meyve”nin tatlı yolculuğunu sunuyor...

 

Derginin Eylül-Ekim sayısında ayrıca dünyanın pek çok yerinde çevreci örgütler ve bilgilendirilmiş tüketicilerin genetik mühendisliğini yiyeceklerinden nasıl uzak tuttuklarının ilginç öyküsü de yer alıyor.

 

Buğday Dergisi her sayıda olduğu gibi bu sayıda da sağlık, beslenme, bitkiler, doğal yaşam rehberi sayfalarının yanı sıra Türkiye ve dünyada ekolojik yaşamla ilgili haberlere de yer veriyor.

 

 

Bilgi için: (0212) 292 06 69

www.bugday.org

Haber No: 387