-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday Derneği, Brüksel’de Biyoçeşitlilik İçin Lobi Yapıyor
Kategoriler: Biyolojik Çeşitlilik
Tarih: 04-Haziran-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Avrupa’nın çevre politikası hakkındaki en büyük konferans olan Greenweek’te Buğday Derneği stand açtı. Konferansa beş kişilik bir kadroyla katılan Buğday Derneği, Avrupa Birliği Komisyonu başta olmak üzere tüm karar vericilere Türkiye’nin tarımsal biyoçeşitliliğini tanıtarak, bu zenginliğin korunması hakkında lobi çalışmaları yapıyor.

Bu seneki konusu “Biyoçeşitlilik: Can Damarımız” olan konferansa Buğday Derneği “Çeşitlilik Ülkesinde Sürdürülebilirlik Tohumları Atmak” sloganıyla katıldı. Buğday Derneği standı, Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği’ne giriş sürecini yöneten Türk politikacılar tarafından büyük ilgi görüyor. Buğday Derneği standında özellikle Greenweek için hazırlanmış olan İngilizce broşürler, tanıtım kitapları ve posterler hem derneğin çalışmaları hem de Türkiye biyoçeşitliliği hakkında zengin içeriğe sahip.

Avrupa Komisyonu tarafından iki yılda bir verilen “Çevre Ödülleri”nde yönetim kategorisinde finale kalan firmalardan biri Arçelik idi. Sürdürülebilir gelecek için stratejik vizyon geliştiren firmalara verilen ödül için Arçelik son üçe kaldı ancak ödül başka bir firmaya verildi. Türkiye’den bir firmanın Avrupa komisyonu tarafından tebrik edilmesi, ödül törenine katılan Buğdaygilleri sevindirdi.

Konferansta, tehdit altında olan biyoçeşitlilik konusundaki 2010 sonrası Avrupa politikasının yol haritası çiziliyor.

Haber No: 3974