-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Kazdağları’nda “Yaşam Okulu” Düzenleniyor
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 05-Haziran-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği ve Atlas Dergisi, insanın doğayla ve birbiriyle kurduğu ilişkileri mercek altına almak, yaşadığımız çağın sorunlarına cevaplar aramak için 3-10 Temmuz’da Buğday Derneği’nin Kaz Dağları’ndaki kırsal merkezi olan Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde “Yaşam Okulu” buluşması düzenliyor.

Yaşam Okulu, doğa korumacılığının felsefesine, doğa ve insan ilişkisini felsefi ve bütünsel yaklaşımıyla Türkiye’de bir ilk olacak. Bazı dersler el yapımı ahşap bir teknede, bazı dersler bir ırmak boyunda, bazı dersler tarlada, bazılarıysa Bursa Aktopraklık’taki neolitik çağ yerleşiminde gerçekleşecek. Geçmişin unutulmuş bilgeliklerini öğrenilecek, Hegel’in felsefesinden masalların erdem ve arı düşüncesine ulaşılacak.
İnsanın kendisini tanımadan doğayı anlamasının mümkün olmadığı düşüncesinden yola çıkan Yaşam Okulu’na, Türkiye’nin çevre hareketine yön veren kişiler eğitmen olarak katılacak. Örneğin Atlas Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek, Gezegeni Kurtaran Masallar’dan bahsederken, Doğa Derneği Başkanı Güven Eken de “Doğa Dili”ni konuşacak.

Buğday Derneği ise, 19 yıllık deneyimi ve doğa sevgisini Victor Ananias’ın “Barınağımız Yeryüzü: Tüketmeden Yaşamanın Sırları” ve Güneşin Aydemir’in “Doğadan İlham Alan İnsan” konuşmalarıyla paylaşacak. Buğday Derneği’nin en önem verdiği konu olan tohum mucizesinin insan yaşamına uyarlanması, “Tohum Bilgeliği” konuşmasında katılımcılara aktarılacak. 
Yaşam Okulu’nda, katılımcılar kendilerini ve onları çevreleyen evreni tanıyacaklar.
Yaşam Okulu için son başvuru tarihi 14 Haziran. Daha fazla bilgi: www.yasamokulu.org, 0216 462 1731, info@yasamokulu.org

İletişim: Burcu Çelebi
Yaşam Okulu İletişim Sorumlusu
0533 320 8924

info@yasamokulu.org

Haber No: 3980