-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Öğretmenim Kapadokya Yaz Kampı
Kategoriler: Eğitim
Tarih: 09-Temmuz-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Niğde Üniversitesi, Eğitim Fakültesi adına hazırlanan, Ağustos ayında birer haftalık iki kurs şeklinde gerçekleşecek olan "Öğretmenim Kapadokya Yaz Kampı" isimli doğa eğitimi projesi, TÜBİTAK "Bilim ve Toplum Projeleri Destekleme Programı" kapsamında destekleniyor.

Projenin amacı, İç Anadolu Bölgesi'ndeki illerde öğrenim gören ilköğretim 6., 7. ve 8. sınıf yatılı ilköğretim bölge okulu öğrencilerine aktif öğrenme yaklaşımına dayalı gerçekleşecek etkinliklerle Niğde-Aladağlar ve Nevşehir-Göreme milli parklarını bir eğitim aracı olarak kullanarak bu yörenin doğal, tarihi, arkeolojik ve kültürel değerlerini tanıtmak, doğanın işleyiş temellerini ve süreçlerini gözlem yaparak keşfetmeleri sonucunda  doğaya yönelik bilinçli bir bakış açısına sahip olmalarını sağlamaktır.

Yaz kampımızda, birer haftalık iki dönem halinde (02-08 Ağustos 2010 ve 14-20 Ağustos 2010)  ve dönem başına 20'şer öğrenci olmak üzere toplamda 40 YİBO öğrencisine eğitim verilmesi planlanmaktadır. Yaz kampı kapsamında öğrencilerimizin her türlü masrafı proje bütçesinden karşılanacaktır.  

 

Aladağlar'daki orografik bulutlanmaların time-lapse video çekimlerini izlemek ve proje hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için :

 

http://kapadokya.webs.com/

Haber No: 4030