-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü CIVICUS Genel Kurulu’nda
Kategoriler: Yaşam ve Kültür
Tarih: 16-Temmuz-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Dr. Uygar Özesmi’nin CIVICUS (World Alliance for Citizen Participation) yönetim kurulu üyeliğine seçilmesiyle Greenpeace ve Türkiye’deki sivil toplum, sivil toplum haklarını savunan Dünya’daki en önemli birlikte temsil edilecek.

Dünya’nın çeşitli bölgelerinde katılımcı demokrasinin yaygınlaştırılması ve yurttaş katılımın desteklenmesi için çalışmalar sürdüren CIVICUS -World Alliance for Citizen Participation (Sivil Katılım için Dünya İttifakı), 2010-2014 yılları arasında görev yapacak olan yeni yönetim kurulu üyelerini belirledi. Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü Dr. Uygar Özesmi de, CIVICUS’un yeni dönem yönetim kurulunda görev almak üzere seçildi.

Yerel, ulusal ve uluslararası alanda aktif olarak faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, sivil ağlar, mesleki örgütlenmeler ve fon kuruluşlarından oluşan bir ağ olan CIVICUS, adil ve tarafsız bir dünya için 1991 yılından bu yana çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Sağlıklı bir toplumun ancak devletler, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin ortak çabasıyla oluşabileceğine inanan CIVICUS,  demokrasinin esaslarından olan yurttaş katılımının desteklenmesi yönünde önemli savunuculuk çalışmaları yürütüyor. CIVICUS’un yönetim kurulu da, çalışmalarındaki kapsayıcılık ve çok sesliliğin bir yansıması olarak, dünyanın farklı ülkelerinden, alanlarında deneyimli sivil toplum örgütü üyeleri ve aktivistlerden oluşuyor.


Mart 2008’den beri Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü görevini yürüten Dr. Özesmi’nin 90’dan fazla bilimsel yayını ve Yasak Meyve: Cehennemden Çıkış adlı yeni bir kitabı bulunuyor.

Haber No: 4049