-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
İmza Kampanyası: Deniz Otobüslerinde Bisiklete Ücret Alınmasın
Kategoriler: Doğa Koruma
Tarih: 16-Temmuz-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu, bisiklet kullanımının kösteklenmesi değil desteklenmesi gerektiğini belirterek, deniz otobüslerinde bisiklete ücret alınmaması için imza kampanyası başlattı. http://www.pedalsesi.com/idoya/

Pedal sesi Bisiklet Topluluğu, yaptıkları yazılı açıklamada şu bilgilere yer verdi:
"Çoğunuzun bildiği gibi, şehir hatları vapurlarında bisiklet ücretsiz olduğu halde (olması gereken) deniz otobüslerinde bisiklete ücret alınıyor (kabul edilemez!).
Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu olarak, deniz otobüslerinde bisikletin ücretsiz olması için bir imza, basın ve iletişim kampanyası başlattık. Aşağıdaki linkte dilekçe metnini okuyabilir, imza atabilirsiniz.
İmzalar, kampanya sonunda İDO ve Ulaştırma Bakanlığı'na iletilecek. İmza kampanyasıyla birlikte basın ve iletişim çalışmaları da yapacağız. Üst düzeyde yetkililere ulaşmaya çalışacağız.
Deniz otobüsünü hiç kullanmayabilirsiniz, hatta deniz kıyısında yaşamıyor bile olabilirsiniz. Ama bu kampanya, dünyadaki tek sürdürülebilir ulaşım aracı olan bisikletin bir ulaşım aracı olması kampanyasının bir parçasıdır. Bisiklet, var olan ulaşım sistemine entegre edilmediği sürece, bisikletle ulaşım mümkün olmayacak. Bisiklet kullanımının cezalandırılması değil, ödülledirilmesi gerekiyor."
http://www.pedalsesi.com/idoya/
Bol bisikletli günler...
Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu

Haber No: 4050