-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
"2 Milyon Ağaç İçin 2 Milyon İstanbullu" %100 Ekolojik Pazarlarda
Kategoriler: Ben ne yapabilirim
Tarih: 22-Eylül-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


3. köprü projesini durdurmak ve 2 milyon ağacı kurtarmak için 2 Ekim'de, 20.00′da, tüm İstanbullulara, ellerinde mumlarla, kendilerine en yakın sahilde 1 saat bekleme çağrısı yapıldı. Grup, 24 Eylül'de Bakırköy, 25 Eylül'de Şişli, 26 Eylül'de Kartal %100 Ekolojik Pazarlarda stand açarak etkinlik hakkında bilgi verecek.

Grup tarafından yapılan açıklama şöyle:

3. köprü projesi hayata geçerse İstanbul'un 2 milyon ağacı kesilecek. Bu projeyi durdurabilir ve 2 milyon ağacı kurtarabiliriz!

Bekleyeceğiz ki Ankara'dakiler İstanbul'un sahipsiz olmadığını anlasın, bu gereksiz katliam projesi dursun.

Gelin bu büyük insan zincirine katılın; ailenizi, arkadaşlarınızı, komşularınızı çağırın… 2 milyon İstanbullu olalım, İstanbul'un her bir ağacını bire bir savunalım!

Kurtarabiliriz

Orman Bakanlığı için hazırlanan resmî bir rapora göre 3. köprü projesi kapsamında İstanbul'da kesilen ve kesilecek toplam ağaç sayısı 2,5 milyonun üzerinde. Kesilmeyi bekleyen ağaç sayısı 1,6 milyon. Yok olacak toplam ormanlık alan 16 milyon metrekare.

Bu bir katliam. Bu bir cinayet.

Hiç kimsenin istemediği, mimarların, mühendislerin, şehir planlamacılarının, ulaşım uzmanlarının ve diğer bilim insanlarının "hiçbir şey için çözüm değil" dediği, trafiği azaltmayacağı, bilakis artıracağı istatistiklerle kanıtlanan 3. köprü projesi için katledilmeyi bekleyen milyonlarca ağaç.

Kökleriyle Toprak Ana'ya bağlı olmasalar kaçıp gidecekler. Ağızları olsa çığlık atıp yardım isteyecekler. Elleri olsa onları kesmeye gelenleri engelleyecekler… Ama bunların hiçbiri yok.

Öylece sonlarını bekliyorlar.

İstanbul'un 2 milyon ağacına ancak biz yardım edebiliriz. Onları katliamdan biz koruyabiliriz.

İstanbul'un 2 milyon ağacını KURTARABİLİRİZ!

Haber No: 4155