-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Şişli %100 Ekolojik Pazar'da Beden Perküsyonu
Kategoriler: %100 Ekolojik Halk Pazarı
Tarih: 22-Eylül-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Beden perküsyonucusu Tugay Başar, kalp atışını hissetmek isteyen tüm Şişli %100 Ekolojik Pazar müdavimlerini 25 Eylül saat 10:00'da "Kendin Kendini Çal" atölyesine bekliyor.

KeKeÇa—Beden Perküsyonu Buluşması

“Kalp atışımı hissetmek istiyorum”

Evet, herkesin, isteyen herkesin  katılabileceği bir etkinlik..

Ben dönüp dolaşıp kalp atışına, yani onun ritmine geliyorum. Ekolojik Pazar’da da  kalp atışı ritmini ellerimizle, ayaklarımızla ve bedenimizle çalacağız. Çaldıkça farklı ritimler çağrı çıkaracak (büyük bir olasılıkla..),  bir yanda Ekolojik Pazar’ın sesleri-ritimleri… “Kendin Kendini Çal”anlar bi araya geldi mi, yolculuk göründü demektir. Bilin ki önceden kendinizi çalmış olmanız gerekmiyor.

 

Beden Perküsyonu nedir?

Beden Perküsyonu, ellerin ayakların bedenle birlikte vurmalı bir enstrüman olarak kullanıldığı bir alandır. Müzik ve Hareketin tam da ortasında yer alır. Çalanın da çalınanın da aynı kişi olması, beden perküsyonunun benzersiz bir özelliğidir:  “Kendin Kendini Çal”ma süreci “ben”in “beden”le olan ilişkisinde ritim temelli müzik-hareket-dil aracılığıyla bir kendini ve ötesini keşfetme, fark etme yolculuğuna dönüşmektedir. Bu kendini keşfetme sürecinde yerçekimi aracılığıyla, kendimizi akışa bırakmayı öğreniriz adım adım. Sese-yolaçan-hareket’in farkında olmakla ve yerçekimine kendini bırakabilme becerisi kazandıkça ortaya çıkar beden perküsyonu, beden müziği, müzik-dans..

Tugay Başar

Haber No: 4157