-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
"Adım Adım" Maratoncuları, Ekolojik Çiftlikler İçin Koşacak
Kategoriler: Ekolojik Turizm
Tarih: 07-Ekim-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Adım Adım'la beraber koşabilir, yürüyebilir ve TaTuTa için bağış toplayabilirsiniz.

 

Adım Adım grubu, sportif etkinliklerini toplum yararına bir etkinliğe dönüştürme fikriyle yola çıkan sivil bir inisiyatif. 17 Ekim'de yapılacak olan Avrasya maratonunda aralarında Buğday Yönetim Kurulu Başkanı Victor Ananias da olmak üzere bazı Adım Adım sporcuları TaTuTa çiftlikleri için koşarak, yeni çiftliklerin TaTuTa ağına eklenmesi için çevrelerinden bağış toplayacaklar.

TaTuTa ağı, kurulduğu günden beri ekolojik çiftliklerde çalışmak veya ekolojik üretimi yerinde görmek isteyen kişilerle, ekolojik üreticileri buluşturuyor (www.tatuta.org). Türkiye'nin dört bir yanındaki 55 çiftlikten oluşan ağa katılmak isteyen pek çok yeni çiftlik var. Bu çiftliklerin ağa katılabilmesi için ziyaret edilmeleri, çiftlik sahibi va çalışanlarına eğitimler verilmesi gerekiyor. Adım Adım ile toplanacak bağışlar, yeni çiftliklerin TaTuTa Ağı'na katılmasına imkan sağlayacak.

Siz de isterseniz 15 km'lik parkuru Adım Adım'la beraber koşabilir, yürüyebilir ve TaTuTa için bağış toplayabilirsiniz. Maratona katılmayacak olsanız da aşağıdaki hesaba doğrudan bağış yaparak Türkiye’deki ekolojik çiftlik ağının genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz. Avrasya Maratonu için kayıtlar kapandı fakat Adım Adım kontenjanından kaydolup maratona katılmak mümkün.

TATUTA ADIM ADIM banka bilgileri:

Garanti-KARAKÖY

Şub.Kod:400-6295912

Iban No:TR62 0006 2000 4000 0006 2959 12

Haber No: 4169