-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Samsun %100 Ekolojik Pazar'ın Resmi Açılışı 23 Ekim'de
Kategoriler: %100 Ekolojik Halk Pazarı
Tarih: 14-Ekim-2010
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Ekolojik Yaşam Planlama Koordinasyon Kurulunun mevcut hedefleri çerçevesinde kurulan ve Türkiye’nin üçüncü ekolojik pazarı, bundan sonra her Salı ve Cumartesi günleri yeni yerinde halkın hizmetinde olacak.

 

Samsun’un sürekli gelişim seyri içinde olduğu, tarım faaliyetlerinin kamu, özel kesim ve üretici işbirliği ile yürütüldüğü bilgisini veren İl Özel İdare yetkilileri, Samsun’un bu konuda üniversiteyle, kamu kuruluşlarıyla, yerel yönetimlerle, firmalarla, üretici birlikleriyle ve organik tarım gönüllüleriyle büyük bir uyum içinde çalıştığını ve tarım konusundaki iddiasının her geçen gün arttığını kaydettiler. 

 

Yapılan açıklamada;

 

Ekolojik, ekonomik ve sosyal açılardan en mükemmeli hedefleyen ekolojik tarımın ülkemizde gelişip yaygınlaşması faaliyetlerine katkıda bulunmak, bu konuda çalışan, araştırıcı, yayımcı, pazarlamacı ve diğer ilgili kesimler arasında bilgi alışverişi ve işbirliğine imkan sağlamak gibi amaçlarla İlimizde Sayın Valimiz Başkanlığında konunun tüm taraflarının bir araya geldiği Ekolojik Yaşam Planlama ve Koordinasyon Kurulu kurulmuştur. Bu kurulun yaptığı toplantılar neticesinde birtakım kararlar alınmış ve uygulamaya konulmuştur. 

17 Temmuz 2010’da İlk Adım Belediyesi ve Samsun Valiliği İl Özel İdaresi ortaklığı ve Samsun Buğday Derneği gönüllüleri sayesinde açılan Samsun %100 Ekolojik Pazar’ın resmi açılışı 23 Ekim’de yapılacak. Pazar, salı ve cumartesi günleri 24 ekolojik ürün üreticisiyle Mevlana Caddesi üstünde Asrı Mezarlık Karşısında (Eski Şahin Halı Saha) hizmet veriyor.

 Domatesten Böğürtlene, Pepinodan Bala kadar kırka yakın ürün çeşidiyle, 24 ayrı standda 24 ayrı üreticisiyle, Salı ve Cumartesi günleri İlkadım Belediyesinin denetiminde, Ekolojik pazarın tekrar açılması Ekolojik Tarım Faaliyetlerinin İlimizde daha da ilerlemesinde katkı sağlayacaktır.

 

Haber No: 4189