-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Victor Ananias'a Adanan "Permakültüre Giriş" Kitabının Tanıtımı %100 Ekolojik Pazarlarda Yapılacak
Kategoriler: Victor Ananias
Tarih: 07-Nisan-2011
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Permakültürün babası Bill Mollison'un kitabı "Permakültüre Giriş", Sinek Sekiz yayınevi tarafından basıldı ve Victor Ananias'a adandı. Kitabın lansman ve tanıtımı 9 Nisan'da Şişli, 10 Nisan'da Kartal %100 Ekolojik Pazarlarda yapılacak.

Sinek Sekiz ekibi, Buğday Derneği kurucusu Victor Ananias'a adadığı "Permakültüre Giriş" kitabının %100 Ekolojik Pazar'daki satışının %10'unu Buğday Derneği'ne bağışlayacak. İyi ki varsın Sinek Sekiz...

Kitabın tanıtımından:

Permakültür, doğal sistemlerin gözlemine, geleneksel yöntemlerin içerdiği erdeme ve modern, bilimsel, teknolojik bilgiye dayanan bir tasarım sistemidir. Permakültürün amacı sürdürülebilir insan yerleşimleri oluşturmak yani kendi ihtiyaçlarını karşılayan, çevresini sömürmeyen ve kirletmeyen, uzun vadeli, ekolojik anlamda sağlıklı ve ekonomik olarak da uygulabilir sistemler yaratmaktır.

İnsanlığa 'permakültür' fikrini hediye eden Bill Mollison, 1970'lerde yayımlandığı anda bir kült kitaba dönüşen Permakültüre Giriş'te doğayla birlikte çalışmanın felsefesini ve yöntemlerini anlatıyor.

En çok ihtiyaç duyduğumuz anda... 

Haber No: 4439