-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Kaz Dağları'nda "Çocuğumuzla Birlikte Büyümek", 1-5 Haziran
Kategoriler: Bireysel Gelişim
Tarih: 05-Mayıs-2011
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


"Ebeveyn çocuğunu zeki diye algılarsa, çocuğun kendini tecrübesi de zeki olur. Ebeveyn çocuğu ile olmaktan keyif alırsa, o da kendi ile olmaktan keyif alır. Eğer ebeveyn ona ilgi gösterir, onla neşe duyar ve onu severse; çocukta kendini ilginç, neşe veren, ve sevilen biri olarak algılar. Onların kendilerini tanıma tecrübesi, bizim onlarla olan ilişkilerimizde saklı."

Çamtepe'deki eğitimi verecek olan Psikolog Nilüfer Devecigil, programı şöyle özetliyor: "Bu programda hayatımızı yakından etkileyen tüm bu geçişlere bakacağız, çocuklarımızın davranışlarının bizdeki tetiklemelerine bir kapı aralayacak, içsel farkındalığımızı arttıracağız. Ve en önemlisi kaz dağları doğasının içinde kendi doğamızla uyumlu yaşamanın getirilerini keşfedeceğiz."

Yöntem:

Program; teorik anlatım ile küçük grup uygulamaları şeklinde düzenlenmiştir. Küçük gruplar annelik ve babalık temaları ile paylaşım amacını içerir. Gruplar çalışmalarında duygusal ve bedensel çalışmalar, terapötik uygulamalar kullanılacaktır. Sadece çocuk-anne, çocuk-baba grupları olacağı gibi anne baba ve çocukların katıldığı oyun gruplarına da yer verilecektir. Sabahları çocuklarla yoga yapıp, nehirde yüzüp kendimize boş zaman vermeyi de ihmal etmeyeceğiz.

Kimler İçin:

0-5 yaş çocuğu olan ebeveynler ve çocukları için düzenlenen programa eşiniz ya da sadece kendiniz olarak ta katılabilirsiniz. Hamile ya da çocuk yapmayı planlayan çiftleri de bekliyoruz.

Nilüfer Devecigil Kimdir?

Üç yıllık psikoloji mastırı eğitimini Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde Transpersonal Counseling Psychology üzerine tamamladı.
Uzmanlık alanı çocukla ebeveyn arasındaki bağlanma ve çocuklarda travmanın etkileri ile tedavi şekilleri olan Devecigil, eğitimi süresince, oyun terapisi uzmanları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu.
Amerika’da çeşitli klinik ve devlet okullarında çocuklarla oyun terapisi uygulamalarının yanı sıra doğal ebeveynlik ve ana-baba okulu üzerine seminerler verdi. 2009 Temmuz ayında Kolorado Üniversitesi’nde, Ceza ve Ödülün Ötesinde, Stres ve Travmadan İyileşme adlı workshopları sundu. Beyond Consequences and Logic ve Aware Parenting enstitülerinin Türkiye’deki uzman eğitmenidir.
Halen Kuraldışı’nda yetişkinlerle psikoterapi ve doğal ebeveynlik yaklaşımı ile koçluk çalışmaları yapmaktadır.

Katılım Ücreti: 695 TL. Bu ücrete 5 gece konaklama, tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, eğitim programı, servisler dâhildir. Şehirlerarası ulaşım dâhil değildir. Buğday Derneği üyelerine %5 indiri yapılır.

Sorularınız veya kayıtlarınız için;

Web: www.camtepe.org

E-posta: ozgur@bugday.org

Tel ve Faks: 0312 385 43 58

Cep: 0535 568 78 22

Haber No: 4478