-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
10. Yılımızı "Yaşasın Tohumlar" Diyerek Kutladık
Kategoriler: Tohum
Tarih: 11-Ocak-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Ekolojik Yaşam Destekçileri 21 Şubat Salı günü Buğday Derneği'nin 10. yılını kutlamak için Babylon’da bir araya geldi.

 

10. yılımızı, 21 Şubat Salı gecesi 500’ü aşkın Buğday dostunun, müzisyenlerin ve sanatçıların katıldığı gecede kutladık.

 

“Yaşasın Tohumlar” temalı gecede, geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz, derneğimizin fikir babası ve kurucusu Victor Ananias anıldı, Buğday Derneği’nin, atalık tohumlarımızın korunması için yaptığı çalışmalar paylaşıldı, ünlü sanatçıların performanslarıyla yaşamın mucizesi tohumların korunması için çaba gösterenler bir araya geldi.

 

Buğday Yönetim Kurulu Başkanı Güneşin Aydemir’in, atılan tohumların yeşermesine verdikleri katkılar nedeniyle, Buğday hareketinin bütün destekçilerine teşekkür ettiği konuşmasıyla açılan gecenin yıldızı “tohum”lardı...

 

10. yıl kutlaması, Güneşin Aydemir ve beden perküsyoncusu Tugay Başar ile arkadaşlarının Victor Ananias'a adadıkları “Bir Tohum Hikâyesi” konulu performansıyla başladı. Daha sonra geleceğin tohumlarını kutlamak üzere, Richard Hamer, Adnan Karaduman ve Kaan Büyükdoğanay'ın Türk ezgileri içeren caz projesi Aura; Karadeniz’in genç yeteneği Volkan Arslan; masalsı şarkılarıyla kadın ozan geleneğini sürdüren Jehan Barbur; Nejat Yavaşoğulları; Derya Köroğlu ve Taner Öngür'ün rock triosu Müselles sahne aldı. Ağaçlara ve tohumlara gönül vermiş oyuncu Alper Kul’un sunumuyla renklenen gecede ekolojik yiyecek ve içecekler sunuldu.

 

Atalık tohumların korunması için farkındalık yaratmayı amaçlayan geceden elde edilen gelir, Buğday Derneği’nin projelerinde kullanılacak. Derneğin Tohum Takas Ağı projesi çerçevesinde atadan miras deli bezelye, Osmanlı çileği, kavılca buğdayı, pembe domates v.b tohumlar ekilecek, çoğaltılacak ve paylaşılacak.


Buğday hareketinin 22 yıldır attığı tohumlar, 10 yıldır Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin projeleriyle meyve veriyor...

 

Haber No: 5059