-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Buğday Ekolojik Yaşam Rehberinin Kış 2012 Sayısı Yayımlandı
Kategoriler: Yeşil Yaşam Rehberi
Tarih: 23-Ocak-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği üyelerine, konuyla ilgili basın mensuplarına ve ilgi gruplarına ücretsiz olarak dağıtılan Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi’nin kış sayısının konu başlığı “Takas”.

Bayramiç Yeniköy’de yaşayan Mustafa Alper Ülgen’in (Balıkçı Mustafa) her şeyi satın alıp tüketen alışkanlıklarımızı gözden geçirmeye davet eden yazısında takas kültürünün önemini ve kendi yaşam deneyimlerini de anlatıyor.

Rehberde ayrıca, Buğday Derneği'nin proje ve faaliyetlerinden, %100 Ekolojik Pazarlar’dan haberler, Tijen İnaltong’un “Protein Kaynağı Kinoa”, Şaduman Karaca’nın “Hafif Kazalardan Sonra İlk Yardım”, Nazım Tanrıkulu’nun “Bahçe Balkon" köşesinde Ekinezya Yetiştirelim”, Hasan Karaman’ın “Şahmaran Efsanesi” başlıklı yazıları yer alıyor. Rehber, büyütecini ise bu sayıda bir doğal gübre kaynağı olan mikorizaya ve “Başka Bir Okul Mümkün Girişimi”ne tutuyor.

Rehberin “İçimizden Biri” sayfalarında ise bu sayının konuğu rehberin takas yazısını da kaleme alan Balıkçı Mustafa…  Uzun yıllar şehirde yaşadıktan sonra Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinin Yeniköy’üne yerleşen Balıkçı Mustafa, rehber okurlarıyla oradaki yaşam deneyimlerini paylaşıyor.

Rehberin her sayısında yer alan “Harekette Bereket” sayfalarında ise hayatımızdaki yeşili artıracak pratik bilgiler yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Buğday Derneği’nin kurucusu, vizyoneri Victor Ananias tarafından 2006 yılında kaleme alınan “An’ınız Kutlu Olsun” yazısı ve Güneşin Aydemir’in hazırladığı ay takvimi de rehberin kış sayısında okunabilen diğer yazılar…

Bryan Nance’in özgün çizimleriyle katkıda bulunduğu rehberde yer alan Turuncu Sayfalar’da Buğday Derneği noktalarının ve ekolojik yaşamla ilgili faaliyet gösteren Buğday Derneği üyelerinin iletişim bilgileri de ücretsiz yayınlanıyor.

Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi’ne ve/veya Buğday Derneği’nin diğer medya mecralarında yaptığı çalışmalara (haftalık e-bülten, web portalı, Açık Radyo’da yayınlanan “Tohumdan Hasada” radyo programı) ilan vererek destek olmak ve ürün/firmalarını tanıtmak isteyenler Mine Eroğlu ile temasa geçerek Buğday iletişim dosyasını isteyebilirler. Rehberde yayınlanmasını istediğiniz haber, etkinlik ve duyurular için mail adresimiz mine@bugday.org

 

 

 

 

Haber No: 5076