-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Tohum Takas Ağı Kampanyamızın Tanıtım Toplantısında Buluşalım
Kategoriler: Tohum
Tarih: 07-Şubat-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, yaşamın sürekliliğini temsil eden, atadan kalma tohumlarımızı korumak için Adım Adım Oluşumu ortaklığıyla başlattığı Tohum Takas Ağı Kampanyasını, sanatçıların desteğiyle Şişli %100 Ekolojik Pazarda kamuoyuna tanıtacak.

 

Yaşamın sürdürülebilirliğinin atalık tohumlarımızı korumakla mümkün olabileceğini savunan Buğday Derneği, Adım Adım Oluşumu ortaklığıyla başlattığı Tohum Takas Ağı Kampanyası’yla geleceğimizin teminatı evladiyelik tohumlarımızın gelecek kuşaklara aktarılması için çoğaltılmasını ve sürekliliğini sağlamayı hedefliyor.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Adım Adım Oluşumu ve kampanyaya destek olan sanatçılarla birlikte, Şişli %100 Ekolojik Pazar’da gerçekleştireceği tanıtım toplantısında herkesi atalık tohumlarımıza destek vermek üzere çağrıda bulunacak. Adım Adım koşucularının ekolojik pazar çevresinde sembolik bir koşu gerçekleştireceği toplantıda sanatçılar, Osmanlı çileği, deli bezelye çizimlerinin bulunduğu özel tohum tişörtlerini giyerek kampanyaya destek çağrısı yapacaklar.

Sivil toplum kuruluşlarının kamu yararına gerçekleştirdikleri projelere destek olmak amacıyla koşan ve bu amaçla geçen yıl Buğday Derneği’nin TaTuTa (Tarım Turizm Takas) Çiftlik Ziyaretleri projesi yararına maratonlara katılan Adım Adım Oluşumu bu yıl adımlarını, 4 Mart 2012’de Antalya’da yapılacak Runtalya Maratonu’nda atadan kalma tohumlarımızı korumak için atacak.

Adım Adım Oluşumu ile yürütülen kampanya kapsamında Tohum Takas Ağı projesi için toplanan bağışlarla, değişik coğrafyalarda atalık tohumların çoğaltılması ve dağıtımı planlanıyor.

 

Tarih : 11 Şubat 2012 Cumartesi

Saat : 12.00

Yer : Şişli %100 Ekolojik Pazar (Lala Şahin Sk. Feriköy-Şişli)

 

Buğday hareketinin 22 yıldır attığı tohumlar, 10 yıldır Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin projeleriyle meyve veriyor...

Haber No: 5118