-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Tohum Takas Ağı Bağışçılarına Sertifika
Kategoriler: Tohum
Tarih: 30-Mayıs-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Tohum Takas Ağı Projesi’ne destek olan Adım Adım Oluşumu koşucu ve bağışçılarına sertifikaları törenle verildi.

4 Mart 2012'de gerçekleşen Runtalya Yardımseverlik Koşusu’na katılarak, Buğday Derneği’nin Tohum Takas Ağı Projesi’ne destek olan Adım Adım Oluşumu koşucu ve bağışçılarının sertifikaları 26 Mayıs Cumartesi günü yapılan bir törenle verildi.

Atalık tohumların korunarak gelecek kuşaklara aktarılabilmesi amacıyla Buğday Derneği'nin yürüttüğü Tohum Takas Ağı Projesi’ne destek olan 50 koşucu ve bağışçının sertifika töreninde konuşan Buğday Derneği Koordinasyon Kurulu üyesi Oya Ayman Adım Adım Oluşumuna teşekkür ederek, “Tohum Takas Ağı’na yapılan bağışlar, yaşamın sürekliliğini temsil eden tohumlarla birlikte sağlıklı ve yaşanabilir bir geleceği de destekliyor. Verilen her kuruş, binlerce yeni tohuma dönüşüyor” dedi.

Tohum Takas Ağı Projesi için Adım Adım Oluşumu’nun desteğiyle toplanan bağışlar sayesinde bugüne kadar 30 çiftlikte, nesli tehlike altında olan 135 yerel çeşidin ekimi yapıldı ve bu çeşitlerden elde edilecek tohumlar takas edilerek tüm Türkiye’ye yayılacak ve böylece yeniden ekilip, sürekliliği sağlanarak gelecek kuşaklara aktarılabilecek.

Törende ayrıca Runtalya Yardımseverlik Koşusu’nda Adım Adım koşucuları aracılığıyla bağış toplanan diğer sivil toplum kuruluşlarının da bağışçı sertifikaları dağıtıldı. Runtalya koşusunda 321 Adım Adım koşucusu aracılığıyla, aralarında Buğday Derneği’nin de bulunduğu 4 STK’nın projeleri için 4538 bağışçıdan, toplam 545 bin TL bağış toplandı.

                                                                                                                                                                                          

 

 

Haber No: 5475