-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Permakültür Buluşmaları...
Kategoriler: Bireysel Gelişim, Ben ne yapabilirim, Permakültür, Yaşam ve Kültür, Kültür
Tarih: 26-Eylül-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Ankara TayfaKitap Kafe'deki Permükültür Buluşmaları'nın bu haftaki konuğu Ayla Seyhun.

Ankara TayfaKitap Kafe'deki Permükültür Buluşmaları'nın 11.'si 29 Eylül cumartesi günü yapılıyor. Buluşmanın konuğu Ayla Seyhun, konusu ise geleneksel bir köyde yaşamın artıları ve eksileri...
 
Ayla Seyhun Hakkında:
21 Mart 1957 doğumlu, ODTÜ Psikoloji bölümüne devam ettiği dönemde verilen eğitimin kendini tatmin etmediğine inanarak üniversiteden ayrılan, yıllarca çeşitli konularda hem çalışıp, hem dünyayı gezen Ayla Seyhun’u www.biryolcu.comsitesinden tanımanız mümkün.
Sanaya Roman’ın Ruhsal Büyüme kitabında okuduğumuz çalışmalarının temeli olan Light Body (Işık Beden) çalışmalarının kolaylaştırıcılığını yapıyor. 2007 Haziran ayında eşiyle birlikte, bir karavana binerek İstanbul’dan ayrıldı. Şimdi Kaz Dağları'nda yaşıyor. Doğayla kesilmiş olan bağlarını yeniden kurarken; bitkiler, keçiler, köyler, organik psikoloji, sürdürülebilir yaşam, mitolojik hikayeler ve günümüz dağ yaşamındaki kesişme noktaları üzerine yazılaryazıyor. Gün Yayıncılık tarafından yayınlanan Adam’ın 4 kitaptan oluşan Şifacı serisini ve Guy Finley’in Akışa Teslim Olmak kitabını tercüme etti.
Internet üzerinden Dr. Michael Cohen’in uygulamalı eko-psikoloji eğitimine devam ederken 2008 yılında girdiği Balıkesir Üniversitesi Altınoluk Yüksek Okulu Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Bölümünü 2010 yılında başarıyla tamamladı.
Bu arada İngiltere’de uluslar arası seviyede Aromaterapi, Herbalist ve Meridyen Psikiyatrisi eğitimlerini almaya devam ediyor. Merak ve sevgi dolu yolculuğunda derlediklerini, şimdilerde Kaz Dağı'nın kuş sesleri ile beslenen doğal otlarını toplayarak, insan bedeninde şifa yolculuğuna çıkarmak için formüller yaratmakla meşgul.
Bayramiç ilçesine bağlı Cazgirler köyünde, Agrida Tarım ve Turizm Derneğine ait misafirhane de yolculuğunu sürdürüyor."
--
tayfa kitapkafe
selanik caddesi 82/32 kızılay
ruşen özgür özcan
0536 423 32 11

Haber No: 5793