2013-2014 öğretim yılında İstanbul ve Muğla/Bodrum'daki BBOM okullarını öğretime açacak olan Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneği 7 Ekim 2012 Pazar günü İstanbul’da kapsamlı bir tanıtım ve dayanışma toplantısı düzenliyor. Toplantı Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Demir Demirgil Toplantı Salonu'nda saat 15.00-17.00 arasında...
Başka Bir Okul Mümkün (BBOM) Derneği; Çocuk Haklarına Sözleşmesi'nde belirlenen hakları hayata geçiren, çocukların kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan, katılımcı demokrasiyle yönetilen, ekolojik dengeye saygılı ve ticari kâr amacı gütmeyen okullar kurmak; bu eğitim anlayışının yaygınlaştırılması ve benzer başka okulların hayata geçmesi için model teşkil etmek vizyonu ile üç yıl önce yola çıkmıştı.

7 Ekim 2012 Pazar günü İstanbul’da kapsamlı bir tanıtım ve dayanışma toplantısı düzenleyecek dernek, kolektif çalışma yapılarına dahil olmak isteyen yeni gönüllülere geldiği aşamayı aktaracağı, BBOM Eğitim anlayışını tanıtacağı, İstanbul BBOM Okulunun açılışa dair süreci, katılım koşullarını paylaşacağı bu toplantıya “Başka Bir Okul Mümkün!” diyen herkesi bekliyor.
Toplantı saatleri sırasında Serkan Kırmızı “Davulumdan Masallar”la çocuklarla birlikte olacak. (Etkinliğe katılım ücretsiz.)