-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Bisiklet ve tohum bir arada
Kategoriler: Tohum
Tarih: 04-Ekim-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


6-7 Ekim tarihlerinde Öteki Bisiklet Grubu, Buğday Derneği'nin yürüttüğü "Yaşasın Tohumlar" kampanyası sürecinde çoğaltılan atalık tohumları Bayramiç Yeniköy Çiftliği'nden, Kaz Dağları Dedetepe Çiftliği'ne bisikletle taşıyacaklar.

6-7 Ekim tarihlerinde Öteki Bisiklet Grubu, Buğday Derneği'nin yürüttüğü "Yaşasın Tohumlar" kampanyası sürecinde çoğaltılan atalık tohumları Bayramiç Yeniköy Çiftliği'nden, Kaz Dağları Dedetepe Çiftliği'ne bisikletle taşıyacaklar. Böylece, sürdürülebilir gıdanın temeli olan atalık tohumlar, sürdürülebilir ulaşımın temeli olan bisikletle taşınmış olacak, çiftlikler de yetiştirdikleri tohumları takas edecekler. Öteki Bisiklet Grubu yapacakları eylemi “genetiği değiştirilmeyen, patentlenmeyen, fiziksel kusursuzluğa programlanmayan bu tohumları Küçükkuyu'daki Dedetepe Çiftliği'ne taşıyacak, bir nevi doğa için arı görevi göreceğiz!” diye tanımlıyor.

Tohumların çiftlikler arasında bisikletle takas edilmesi henüz bir sembol niteliği taşıyor. Ancak Buğday Derneği, atalık tohumları yetiştiren çiftlikler arasındaki tohum takasının bisikletle yapılmasını destekliyor ve bu eylemlerin çoğalmasını amaçlıyor.

 

Haber No: 5816