-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Kartal %100 Ekolojik Pazarın 3. Yaşını Kutladık!
Kategoriler: %100 Ekolojik Halk Pazarı
Tarih: 03-Aralık-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


İstanbul Anadolu yakasının ilk organik pazarı olan Kartal %100 Ekolojik Pazarın 3. yaşını 23 Aralık Pazar günü kutladık.

Buğday Derneği ekolojik pazarlar projesinin ikinci halkası olan Kartal %100 Ekolojik Pazar, 20 Aralık’ta üçüncü yaşını doldurdu.

Buğday Derneği ve Kartal Belediyesi'nce 20 Aralık 2009 tarihinde açılan İstanbul’un ikinci ekolojik pazarı Kartal %100 Ekolojik Pazar Kartal halkına ve komşu ilçelere üç yıldır hizmet vermeyi sürdürüyor.

Kartal %100 Ekolojik Pazarın doğum günü kutlaması Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz'ün konuşmasıyla başladı. Öz, ekolojik pazarın Kartal'da çevresel bilinci geliştirdiğine dikkat çekerek, pazarın hem sağlık alışverişin hem de çevresel ve kültürel etkinliklerin yeni adresi olduğunu söyledi.

Pazar alanında saat 11:30'dan itibaren mısır patlatarak, çeşitli performanslar, çocuklara özel etkinlikler ve tezgahlarda yapılan indirimlerle kutladık. Kartal %100 Ekolojik Pazarın müdavimi, efsane müzisyen, Moğollar’ın bas gitaristi Taner Öngür ve grubu Taner Öngür-AVAM kutlamada muhteşem bir konser verdi. 

%100 Ekolojik Pazarların sadece ticari bir alan olmasının ötesine taşınmasında öncü olan Kartal %100 Ekolojik Pazarda, etkinlikler için kurulan çadırın yanı sıra ekolojik mimari örneği olan saman balyaları ile örülmüş Saman Kafe de bulunuyor. %100 Ekolojik Pazarın kurulduğu pazar günleri, sadece pazardan alınan organik girdili gıdaların sunulduğu Saman Kafe ile Kartal %100 Ekolojik Pazar, organik ürün kullanıcıları ve ekolojik yaşam destekçileri için artık çok daha cazip.

 

Kartal %100 Ekolojik Pazar
Adres: Hükümet Konağı Caddesi, Kartal Tren istasyonu yanı
Ulaşım konusunda www.ekolojikpazar.org “ulaşım”-“kartal ulaşım” linkine tıklayabilirsiniz!

 

Haber No: 5939