-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Organik Tarım Ulusal Yönlendirme Komitesi'ne Sunum Yaptık
Kategoriler: Ekolojik Tarım Yöntemleri
Tarih: 26-Aralık-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Organik Tarım Ulusal Yönlendirme Komitesi, komite üyesi Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'ni sunum yapmak üzere davet etti.

 

Organik Tarım Ulusal Yönlendirme Komitesi, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği'ni sunum yapmak üzere davet etti.

Komitenin yıllık olağan toplantısına Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği adına katılan Batur Şehirlioğlu Buğday Derneği’nin organik tarım ile ilgili faaliyetleri ve IFOAM 2014 Kongre çalışması ile ilgili iki sunum yaptı.

Tarımsal araştırmalar ve politikalar genel müdürlüğü, Ege Üniversitesi ve Bakanlık da diğer sunum yapan kuruluşlardı. Ege Üniversitesi adına Prof. Dr. Ahmet Altındişli “Türkiye de organik tarım eğitimi veren kurumlar ve hangi konularda araştırma yapıyorlar” konulu, Bakanlık “Organik Tarım Eylem Planı”, Tagem ise araştırma ve yayınlarına dair sunumlar yaptılar.

Organik Tarım’ın gelişimi ve yaygınlaştırılması adına bilgi paylaşımının yanı sıra görüş ve önerilerin alınıp üzerine tartışmaların yapıldığı toplantı, çeşitli bakanlıklar ve sektör paydaşlarından 30 civarında katılımcıyla gerçekleşti.


BİLGİ NOTU: Organik Tarım Ulusal Yönlendirme Komitesi, bakanlık ve müsteşarlık temsilcileri, özel sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları, üniversitelerden oluşan organik tarımın gelişmesi, yaygınlaştırılması konusunda tespit, öneriler yapan, stratejiler geliştiren, öncelikli konuları belirleyen ve tavsiye niteliğinde kararlar alan, ilgili konularda çalışma grupları oluşturan bir yapı. Komite yılda en az bir kez toplanıyor.

 

Haber No: 5992