-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
TaTuTa Çiftliklerinden haberler
Kategoriler: TaTuTa
Tarih: 26-Aralık-2012
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Türkiye genelinde 88 çiftliğin yer aldığı TaTuTa çiftliklerinden yeni haberler geliyor...

  • Fethiye’nin Yanıklar köyündeki Pastoral Vadi, geçtiğimiz aylarda yoga ve nefes, yoga ve ekoloji kampları yaptı. Çiftlikte bolca da nar pekmezi kaynatıldı.
    www.pastoralvadi.com
  • Muğla Fethiye’deki Tangala Çiftliği, tamamen ormandan beslenen yerli keçilerin sütüyle Türkiye'de üretilmeyen dünya peynirlerini üretmek için kolları sıvadı. İlginç ve lezzetli tüm kültürlerin peynirlerini üretecek ve yeni peynir çeşitlerini eski tekniklerle birleştirerek lezzet sahibi damaklarla paylaşacaklar.
  • Çanakkale Bayramiç’teki Agrida Çiftliği aralık ayındaki sel felaketine maruz kaldığı için bir yandan bakım ve onarım yapıyor. Çiftlik, 18 dönümlük arazide bulunan 3500 meyve ve ceviz fidanına 400 sertifikalı ceviz fidanı daha dikti. 40 dönüm araziye ise has çavdar, sarı buğday, karakılçık, bakla ve takas ettikleri akkunduz ekti.  Kış için kuzineleri (masinga) ve odaları hazırlamış, meşe odununu istiflemişler. Masingada “güveçte pastırmalı kuru fasulye ve köy bulguru vakti” diyor ve konuklarını bekliyorlar.
  • Burdur’daki Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi,Göller Bölgesi Kültürünü ve Göllerin Ömrünü Gülle Uzatma Projesi” ile çok önemli bir işe imza atıyor, gül dikerek Burdur Gölü’nü kurtarmaya çalışıyorlar.
    www.lisinia.com

 

Haber No: 5994