-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Özcan Yüksek’in Yeni Kitabı "Kayıp Deniz" çıktı!
Kategoriler: Bireysel Gelişim, Yaşam ve Kültür, Kültür
Tarih: 18-Ocak-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Atlas dergisi genel yayın yönetmeni Özcan Yüksek’in üçüncü kitabı “Kayıp Deniz” yayımlandı.

Hakikatçi ve Cinistan’la Binbir Gece Masalları’nın peşine düşen Özcan Yüksek, Kayıp Deniz’le okurları, bizzat masalların içine girmeyi başaran bir kahramanla, Korkut Can’la tanıştırıyor. Kahramanı, varoluşun ve aşkın gizemini çözmek için kıtalar, denizler aşıp, ifritlerin, beden değiştiren hortlakların, ürkütücü canavarların diyarlarından geçerken Kayıp Deniz “yerkürenin gizli belleği” olan masalların özündeki hakikatlere ulaştırıyor bizi.


http://www.facebook.com/kayipdenizkitap
http://www.dogankitap.com.tr/kitap/Kayıp+Deniz-1692

***
Dünyayı Masallar Kurtaracak

Bana sorarsan ey bahtı güzel okur;
Aşk arayandır! 
Çünkü arayan, aşkını bulunca, asıl o zaman, tek olacağını hissedecektir. 
Sevgilisine, “Ben senim” diyecektir. 
Aşk, biz doğarken yitirilmiş ötekini bulmaktır.
Nerede teki yitirilmiş bir pabuç öyküsünü işitirsen, ona kulak ver; çünkü sana, hiçbir fikri zorla dayatmadan, yalnızca gizemler tülünün ardına sakladığı aşkın sırrını fısıldıyordur. 
Hem de en önemli sırrını. 

Kitaptan:
“Masal, bilgeliğin en yüksek düşüncesi Korkut Can! Bir varmış bir yokmuş! Şöyle ki! Ne yerde ne gökte hem varlığı hem yokluğu kendi içinde barındırmayan bir şey vardır...”
“Zaman nedir öyleyse peri kızı? Neden yakalanamaz, ele avuca sığmaz ve asla aklımız almaz?” 
“İnsanların tahayyülünde, uzay ve zaman birbirinden kopuktur Korkut Can. Bütün kopuklukların, ayrılıkların en büyüğü, işte bu kopukluktur. İnsan hem uzayı tahayyül ediyor, hem zamanı tahayyül ediyor ve zihninde her ikisini ayrı ayrı bölmelerde saklıyor; ama biz perilerin felsefesinde buradaki hem sözü yoktur. Uzay ve zamanın ayrılığına karşıyız biz. Sen de öyle ol! Hiçbir şeyden ayrı düşme!”

Haber No: 6037