-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
BioFach 2013'ün ardından...
Kategoriler: Ekolojik Ürünler
Tarih: 20-Şubat-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Derneği ekibi, her yıl olduğu gibi Almanya'nın Nürnberg kentinde bu sene 26. kez düzenlenen Biofach 2013'e katıldı.

 

Buğday Derneği ekibi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 13-16 Şubat tarihlerinde Almanya'nın Nürnberg kentinde düzenlenen Biofach 2013'e katıldı. Buğday'dan Güneşin Aydemir, Yeşin Aydemir ve Berkay Atik fuarda Buğday Derneği'ni temsil ettikleri, organik tarım ve gıda alanında dünyanın en önde gelen fuarlarından Biofach, bu yıl  26. kez düzenlendi.

Dünyanın her yerinden üreticiler ve konuyla ilgili binlerce kişinin ziyaret ettiği fuarda başta IFOAM ve FIBL temsilcileri olmak üzere 2014'de Buğday'ın İstanbul'da düzenleyeceği IFOAM kongresinde yer alacak paydaşlarla görüşmeler yaptık. Türkiye'den katılan organik üreticilerle temaslarda bulunduk, kongreyi anlattık, işbirliği olanaklarını konuştuk.  Birçok farklı standda kongre tanıtım broşürlerinin sergilenmesini ve dağıtılmasını sağladık. Ayrıca fuar kapsamında gerçekleşen sektörel sunumlardan bazılarına katıldık.

BioFach Organik Ürünler Fuarı'nda uluslararası geçerliliği olan ekolojik ürün sertifikalı gıda, tekstil-hazır giyim, mobilya-dekorasyon malzemeleri, kağıt ve kağıt ürünleri, bahçe ürünleri, tarım ve hayvan ürünleri, deri ürünleri, takı-mücevherat, el işleri ve hediyelik eşyalar dünyanın dört bir yanından gelen ekolojik yaşam dostlarınca her sene ilgiyle takip ediliyor.


 

Haber No: 6116