-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Runtalya’da Tohumlar İçin Koştuk ve Dostlarımızla Buluştuk
Kategoriler: Tohum
Tarih: 06-Mart-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Adım Adım Oluşumu, 3 Mart 2013’de Antalya’da yapılan Runtalya Maratonu’nda adımlarını yine Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin atadan kalma tohumları korumayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen Tohum Takas Ağı Kampanyası yararına attı. Doğa Koleji’nin çeşitli şehirlerden gelecek olan öğrencileri de, 2 Mart’ta yapılan halk koşusunda tohumlar için koştular.

 

Yazı Bora Kabatepe
Buğday Derneği Gönüllü Sorumlusu

 

Adım Adım Oluşumu, bu sene sekizincisi düzenlenen Runtalya Maratonu’nda adımlarını Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin atadan kalma tohumları korumayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen Tohum Takas Ağı Kampanyası yararına attı.

4000’in üzerinde sporcunun katıldığı koşuda Adım Adım’cılar Buğday’ın da içerisinde olduğu sivil toplum kuruluşları yararına ter döktü ve bağış topladı. Aralarında Buğday Derneği çalışanlarından Durukan Dudu, Berkay Atik ve Mehmet Gürmen’in de bulunduğu Buğday destekçileri varış çizgisini geçtikten sonra açtığımız Buğday standında mutluluklarını bizimle yaşadılar ve yorgunluklarını bizlerle attılar.

 Runtalya Maratonu’nda Tohum Takas ağı için koşacak Buğdaycıları  fırsat bilip uzun zamandır görüşemediğimiz Antalya’lı dostlarımızla buluşmak ve derneğimizi daha yakından tanımak, destek vermek isteyen yeni dostlarımıza merhaba demek için Antalya’da bir dizi etkinlik düzenledik. Cuma günü Tohum Takas Ağı koordinatörümüz Durukan Dudu Antalya Doğa kolejinde bir sunum yaparken, üyelik ekibimiz de açtıkları stand ile derneğimizle tanışmaya gelenlere bilgi verdiler. Cumartesi günü Terra City AVM önünde halk koşusu sırasında kurduğumuz standta Antalya’lı dostlarımızın yanında tohumlar için koşan Doğa Koleji öğrencileri ile buluştuk. Aynı gün öğleden sonra sonra Durukan Dudu’nun Adım Adım koşucuları için hazırladığı  “Değişimin Ekolojisi” başlıklı  sunum için Rixos Hotel’e gittik ve burada aynı zamanda Antalya’lı üyelerimizle buluştuk ve derneğimize katılmaya karar veren yeni Buğdaygillere merhaba dedik. Son olarak Runtalya Maratonu’nun koşulduğu yazdan Pazar günü varış alanında baharı müjdeleyen güneş altında bir stand kurarak tüm katılımcılara Buğday’ı ve projelerimizi anlattık. Tüm bunları yaparken iki sene önce Runtalya organizasyonu katılmadan bir gün önce aramızdan ayrılan Victor’u da unutmadık ve tüm koşucularımızla yad ettik. Antalya’dan ayrılırken adımlarımızı tohumlar için atmanın tatlı yorgunluğu, eski, yeni tüm dostlarımızla bir araya gelmenin mutluluğu ve heyecanı, Victor Ananias’ı anmanın hüznü ile bir araya geldi. 

 Tohum Takas Ağı Kampanyası için bağışlar devam ediyor. Kampanya kapsamında bugüne kadar toplanan bağışlarla farklıbölgelerde yetiştirilen 42 ayrı cinsten, 155 yerel çeşidin ekimi yapıldı.Türkiye’nin farklı bölgelerinde toplam 27 çiftlikte 4 bin 715 dönüm arazi, Buğday Derneği’nin Tohum Takas Ağı Projesi’ne dahil edildi. (Detaylı bilgi için http://www.yasasintohumlar.org)

Buğday Derneği, Adım Adım koşucularına ve bağışçılarına geleceğin tohumlarına verdikleri destek için teşekkür ediyor ve herkesi yaşamın sürdürülebilirliği için, Anadolu’nun ambarından kurda, kuşa, aşa dağılacak tohumlarımıza destek olmaya çağırıyor.

Kampanyaya http://bugday.org/portal/adimadim.php linki tıklanarak ya da proje için özel olarak açılan hesaba (Garanti Bankası Karaköy Şubesi Şube No: 400 Hesap No: 629 52 40, IBAN: TR67 0006 2000 4000 0006 2952 40) havale yaparak destek verilebiliyor.

 

 

 

 

 

Haber No: 6148