-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Gerçek Temizlik Atölyeleri devam edecek
Kategoriler: Ben ne yapabilirim, Doğa Koruma, Yeşil Yaşam Rehberi
Tarih: 06-Mayıs-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Buğday Ekolojik Yaşam Rehberi’nin 14. Sayısı ile beraber başlattığımız Gerçek Temizlik hareketi, dönüşüme katkıda bulunarak büyümeye devam ediyor.

Ekolojik Yaşam Rehberi’nin 14. Sayısı ile beraber başlattığımız Gerçek Temizlik hareketi, dönüşüme katkıda bulunarak büyümeye devam ediyor.

Başlarken evlerimizi temizlemek için kullandığımız malzemelerin zararlarına dikkat çekmenin yetersiz olacağınıtahmin etmiş ve o yüzden %100 Ekolojik Pazarlarımızda hep beraber “Gerçek temizlik mümkün!” diyerek atölyeler düzenlemiş, ve Buğday dostları ile evlerimizde uygulayabileceğimiz çeşit çeşit temizlik malzemeleri tarifleri vermiştik.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği olarak geçtiğimiz iki ay içerisinde ikisi Şişli %100 Ekolojik Pazar’da, ikisi Kartal %100 Ekolojik Pazar’da, birisi ise Bayramiç Tohum Takas Şenliği’nde olmak üzere toplam beş atölyede, 150’ye yakın katılımcıya ulaştık, tüm tarifleri baştan sona uygulayarak numuneler hazırladık. Aynı zamanda aynı bilgileri atölyelerimize katılamayacak kişilere ulaştırmak için tariflerin yazılı olduğu kitapçıkları tüm pazar ziyaretçilerimizle paylaştık.

Gerçek Temizlik Günleri, gerçekleştirilen bu beş etkinlikten sonra şimdi bir ara dönemine giriyoruz. Ancak gelen atölye talepleri doğrulusunda gönüllü kadromuzun vakti el verdiğince gerçek temizlik bilgisini yaymaya devam edeceğiz. Bu ara dönemde tariflere ulaşmak isteyenler www.zehirsizev.com adresini ziyaret edebilirler.

Yaz ayları içerisinde tekrar düzenlemeye başlayacağımız Gerçek Temizlik Atölyeleri’nde görüşmek üzere!

Haber No: 6288