-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Yılbaşı Hediyelerinizle Buğday Derneği’ne Destek Olabilirsiniz
Kategoriler: Bireysel Gelişim
Tarih: 20-Aralık-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Bu yılbaşında mağazalardan alınmış hediyeler yerine derneğimizin çalışmalarını desteklemek ister misiniz? İşte dernek çalışmalarımıza katkıda bulunabileceğiniz yılbaşı hediyesi önerileri:

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği kurulduğu 2002 yılından beri gıda güvenliği, organik tarımın yaygınlaştırılması, kaybolmakta olan yerel tohumların korunması gibi konularda çalışmalar yürütüyor. Hiçbir aşamasında çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen sürdürülebilir tarım yöntemlerinin yaygınlaştırılması için yürüttüğümüz çeşitli projelerimize katkıda bulunmak isterseniz dükkanımızdan yılbaşı için hazırladığımız buğday kartlarından alabilirsiniz. 

Buğday dükkanda Victor Ananias’ın son yazı ve çizimlerinden oluşan Ekolojik Dönüşüm Rehberi ve yaşamın neredeyse her yönüne yönelik düşüncelerini bütün samimiyetiyle dile döktüğü Yaşam Dönüşümdür kitabını bulabilir, mükemmel bir yılbaşı hediyesi yapabilirsiniz.

Öte yandan, hediye olarak yakınlarınıza %100 Ekolojik Pazarlar’ımızdan toparlayabileceğiniz lezzetli yiyeceklerle hazırlayabileceğiniz sepetler de verebilirsiniz. Pazarlarımız İstanbul’da Cuma günleri Beylikdüzü’nde, Cumartesi günleri Feriköy’de, Pazar günleri ise Kartal’da kuruluyor. Buradan ulaşım detaylarını görmek mümkün. 

Buğday Derneği’ne üye olarak bütün bir yıl boyunca TaTuTa Ekolojik Çiftlikler’imizle temasa geçebileceğinizi biliyor musunuz? Bu adreste birbirinden çekici çiftlikleri inceleyebilir, sisteme üye olarak ister gönüllü çalışmaya ister konaklamaya bu çiftliklere gidebilirsiniz. 

Çok değerli çalışmalar yürüten çeşitli dernekler de yılbaşı için seçenekler sunuyor:

WWF'ten evlat edinebilirsiniz.

Greenpeace aboneliği hediye olarak verilebilir. 

Sokak hayvanlarını da unutmayalım.

Buradan da tüketim çılgınlığına bulaşmadan, sağlıklı ev yapımı fındık ezmesi veya dudak kremi gibi hem ekolojik yaşamla uyumlu hem de el emeği göz nuru hediye önerilerimize ulaşabilirsiniz.

Mutlu yıllar!

Haber No: 6796