-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Yaşama Dair Vakıf ile STK'ların İtibarını Tartıştık
Kategoriler: Yöntemler
Tarih: 26-Aralık-2013
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Yaşama Dair Vakıf'ın düzenlediği Sivil Toplum İtibar Atölyeleri'ne katılarak, sivil toplumda itibar kavramını ve STK'ların kamu ve toplum nezdinde nasıl algılandığını tartıştık.

Yaşama Dair Vakıf'ın, STGM ve TÜSEV ile birlikte yürütülen “Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişimi ve Sivil Toplum Kamu İşbirliğinin Güçlendirilmesi” isimli, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından finanse edilen hibe projesi kapsamında düzenlediği Sivil Toplum İtibar Atölyeleri İstanbul'da 24 Aralık ve 25 Aralık’ta gerçekleştirildi. Toplantının ilk oturumunda kavram tartışılmasına yöneldikten sonra, ikinci oturumda Türkiye'de 2500 STK incelemesi sonucunda oluşturulmuş, itibar araştırmasının sonuçları katılımcılarla paylaşıldı. Buna göre kamuda, AB süreci ve toplumun demokratikleşme çabaları sonucunda süreçlerin değiştiği ve STK'lar için algının daha iyiye gideceğini belirten bir optimizm hakim.

Yaşama Dair Vakıf uzmanları tarafından hazırlanan uzun süreli programla, Türkiye’de STK’ların paydaşlar gözündeki itibarını güçlendirecek araçlar ile faktörleri değerlendiren bir çalışma yapmak hedefleniyor.

Haber No: 6805