-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
İklim için Liderler Buluşuyor!
Kategoriler: İklim Değişikliği
Tarih: 15-Eylül-2014
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


23 Eylülde yapılacak BM İklim Zirvesi öncesi, 20 Eylülde, "İklim için Liderler" Ankara’da Buluşuyor! Güvenpark'ta yapılacak zirveye makam araçlarıyla değil, bisikletlerimizle gidiyoruz.

23 Eylül tarihinde Birleşmiş Milletler’in çağrısı ile New York’da, İklim Zirvesi gerçekleşecek. Bu zirveye bütün dünya liderleri  davetli. Türkiye’den kimin katılacağı henüz belli değil ancak kim katılırsa katılsın Türkiye'nin küresel iklim değişikliği karnesi  pek iyi görünmüyor; seragazı emisyonlarını 1990 yılına göre 2012′de %133,4 arttıran Türkiye, şimdi doğayı yok eden, kömür ve petrol üstünden hayatımızı değiştiren politikalara hız vermiş durumda.

"Liderliği artık biz yapacağız" diyen 350org ve 350Ankara, 20 Eylül’de "İklim için Liderler Ankara’da Buluşuyor!" adlı bir zirve organize ediyor.Bu zirve için bisikletlerle tren garı önünde buluşulacak ardından Güvenpark’ ta diğer katılımcılar ile iklim zirvesi yapılacak ve kararlar alınacak.Bu kararlar alınırken; söz hakkı olmayan ağaç, su baskınlarında mağdur olan insanlar, enerji verimliliği için çalışmak yerine ucuz kömür üretmek için hayatını kaybeden #Soma işçileri de unutulmayacak.

Etkinliğin facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haber No: 7462