-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı
Kategoriler: Ben ne yapabilirim, Koruyucu Sağlık ve Beslenme, Koruyucu Sağlık
Tarih: 12-Ekim-2014
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleşecek olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu'nda 10 km, 15 km veya maraton (42km) kategorilerinde Adım Adım Buğday Koşucularına katılarak Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü çocuklarına organik gıda desteği sağlamak ister misiniz?

 

 

Kolektif yardımseverlik koşusu yaparak Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği dahil birçok sivil toplum örgütünü destekleyen Adım Adım Oluşumu koşucuları son beş yılda; TaTuTa, Tohum Takas Ağı ve son olarak da 2 Mart 2014’te Runtalya Maratonu' nda “Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı” projemiz kapsamında Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü çocuklarına organik gıda desteği için koştular.

16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleşecek olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu'nda 10 km, 15 km veya maraton (42km) kategorilerinde  Adım Adım Buğday Koşucularına katılarak Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü çocuklarına organik gıda desteği sağlamak ister misiniz?

Yanıtınız "Evet" ise, 13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Maraton Fuarı'nda (Sinan Erdem Spor Salonu'nda), henüz kayıt işlemlerini gerçekleştirememiş olanlar için bağış karşılığında "geç kayıt" imkanı sunulacaktır. Kategoriler hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantı adresini açıp ilgilendiğiniz kategoriyi seçiniz:
http://www.istanbulmarathon.org/kosumaraton-bilgileri

Eğer Halk Yürüyüşü'ne katılmak isterseniz, Kasım ayı başında İstanbul'un çeşitli merkez, meydan, iskele, AVM vb. merkezi noktalarında kurulacak olan Kayıt Standlarından kimlik ile birlikte Kayıt Formu doldurmak sureti ile kayıt alınacaktır. Ayrıntılı bilgi Kasım ayı başında İstanbul Maratonu resmi sitesinde:
http://www.istanbulmarathon.org/

Toplumda sağlıklı, organik gıda konusunda bilincin artmasını sağlayarak, organik besinlere ulaşımın toplumun her kesiminin hakkı olduğuna dikkat çekmek, projenin en önemli amaçlarından. Bolluca köyü için oluşturulacak model projenin daha sonra benzer ihtiyaç sahibi gruplar için yaygınlaştırılması planlanıyor.

Toplanan her 250TL’lik bağış ile köydeki bir çocuğun 1 aylık organik sertifikalı gıda ihtiyacını karşılayacağız. Ayrıca köyde çocuklara sağlıklı ve ekolojik beslenmeyle ilgili eğitimler verip, kendi gıdalarını yetiştirmeleri için yerel tohumlardan örnek bir gıda bahçesi kurmalarını sağlayacağız. Böylece proje kendi sürdürebilirliğini sağlayacak ve organik üretim yapan küçük çiftçi ve üreticiler de desteklenmiş olacak. 

Eğer “Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı” Projesi kapsamında Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü çocuklarına organik gıda desteği için koşmaya veya yürümeye karar verirsen http://www.adimadim.org/uyelik-formu/ adresinden Adım Adım’ a üye olup, Maraton ile ilgili kayıt işlerini bitirmen ve çevrene buradaki gibi bir mektup göndermen yeterli olacaktır.

1979 yılında kurulan Koruncuk Vakfı, Çocuk Esirgeme Kurumu ile ortak çalışan bir vakıf. Vakıf; ihmal görmüş ve kişisel varlığı tehdit altında olan korunmaya muhtaç çocukları 0-6 yaşları arasındayken çocuk köyüne alıyor, bu çocuklara sağlıklı bir aile ortamı ve güven dolu bir yaşam sağlama yönünde çalışmalar yürütüyor.

Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı projesini özetle anlatan videoya buradan ulaşılabilir.

Hep birlikte kurda, kuşa, aşa...

Haber No: 7522