-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
Sen Koşamayacak Olsan da...
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Ben ne yapabilirim, Koruyucu Sağlık ve Beslenme
Tarih: 16-Ekim-2014
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Adım Adım Oluşumu'nun Buğday koşucuları, 16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleşecek olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu'nda koşarak Koruncuk Vakfı Bolluca Köyü’ndeki kimsesiz çocukların sağlıklı gıdaya ulaşabilmesi için bağış toplayacaklar. Ben de bu koşuculardan biriyim ve bu mektubu, sen koşamayacak olsan da beni desteklemen için yazıyorum.

Toplanan her 250TL’lik bağış ile köydeki bir çocuğun 1 aylık organik sertifikalı gıda ihtiyacını karşılayacağız. Ayrıca köyde çocuklara sağlıklı ve ekolojik beslenmeyle ilgili eğitimler verip, kendi gıdalarını yetiştirmeleri için örnek bir gıda bahçesi kurmalarını sağlayacağız. Böylece proje kendi sürdürülebilirliğini sağlayacak ve organik üretim yapan küçük çiftçi ve üreticiler de desteklenmiş olacak. 

 

Toplumda sağlıklı, organik gıda konusunda bilincin artmasını sağlayarak, organik besinlere ulaşımın toplumun her kesiminin hakkı olduğuna dikkat çekmek projenin en önemli amaçlarından. Bolluca köyü için oluşturulacak model projenin daha sonra benzer ihtiyaç sahibi grupları için yaygınlaştırılması planlanıyor.

 

 

Sen nasıl yardımcı olacaksın?

Farklı bağış yapma seçenekleri ile ilgili bilgileri aşağıda bulacaksın. Bütün bağışçılara Buğday Derneği bir hatıra ve teşekkür sertifikası hazırlayacak. Bu süreci takip edebilmemiz ve bağışlarınızın kısa sürede doğru yere ulaşması için, “Açıklama” kısımlarına AA ve desteklediğiniz koşucunun ( benim ) adını yazmanız gerekiyor:

 

 

Kredi kartıyla online bağış:

http://koruncuk.org/elverinhayatatutunsun/saglikligida   ( Koşucu kodu veya adı soyadını belirterek )

 

 

Banka havalesi: 
Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, 
Akbank TR66 0004 6002 8788 8000 1982 93

 

AÇIKLAMA KISMINA: AA[boşluk][Koşucu kodu veya adı soyadı][boşluk][Bağışçı ADI ve SOYADI]

 

 

Desteğin için çocuklar ve doğa adına şimdiden teşekkürler...

 

Koşucunun adı-soyadı

Haber No: 7529