-- GÜNCEL PROJELER:
-- GEÇMİŞ PROJELER:


Victor Ananias
101 Soruda Organik Ürün Rehberi
BIOFACH 2015: Genç, Yenilikçi ve Organik!
Kategoriler: Gıda ve Tarım, Ekolojik Tarım Yöntemleri, Yaşam ve Kültür, Dünyadan, Bireysel Gelişim, Doğa Dostu Yerleşimler, Temiz Enerji, Koruyucu Sağlık ve Beslenme, Biyolojik Çeşitlilik, Doğa Koruma
Tarih: 12-Aralık-2014
Yazdır | Arkadaşına Gönder | Yorum Ekle


Dünyanın lider fuarı, genç ve yenilikçi girişimlerin buluştuğu en büyük ortak standını sunuyor. 11 – 14 Şubat 2015 tarihlerinde Almanya'da, dünyanın lider fuarı BIOFACH’da yine dünyanın dört bir yanından gelecek olan organik gıda sektörünün mensupları buluşacak.

İşte fuardan yenilikler ve güncel haberler;

BIOFACH 2014 fuarının yenilikler bölümünde bir trend kategorisi olarak tanıtılan VEGAN, 11-14 Şubat 2015 tarihlerinde bir deneyim dünyasına dönüşüyor. Nürnberg fuar alanının 6. Salonunda prömiyer yapacak olan VEGAN, Alman Vejetaryenler Birliği’nin işbirliğiyle organize ediliyor.

100’e yakın katılımcı, organik konusunda lider fuar organizasyonu olan VEGAN’da ürünlerini sergileyecekler. BIOFACH ziyaretçileri vejetaryen yemek ve hayat tarzının zenginliğini görme şansına sahip olacaklar. Yemek yapma şovlarında ve tadımlarda, aşçılar sektörün heyecanını paylaşacaklar. Konular; gastronomi, sertifika alma, bölgesel ve mevsimsel mutfaktan kentsel bahçe bakımı, organik tarım ve tüketici haklarına kadar geniş bir yelpazeye sahip. Yenilik standında yer alan ve trend kategorisinde bulunan VEGAN, ziyaretçilerin oylamalarıyla seçilen VIVANESS’in en iyi ürün ödülü de fuarın yenilikleri arasında göze çarpıyor.

*Yenilik peşinde olan ziyaretçilerin genç girişimlerin buluştuğu ortak standına da uğraması tavsiye edilir. Yedinci salonun 341 no’lu bu standında, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’nin da desteklediği “Yeniler” konulu sunumu da yer alacak. Bu stand ayrıca 45 katılımcısıyla fuar tarihinde kendi türünün en büyüğü …

*Nürnberg fuar alanı uluslararası kozmetik sektöründen gelen ziyaretçilerin de akınına uğrayacak. Çünkü 7.Salonda VIVANESS fuarı yer alacak. Doğal kozmetik sektörünün uluslararası fuarının alanı, etkinlikten 3 ay öncesinden %99 kiralanmış durumda. Önceki yıla göre katılımcı sayısı %8 arttı. Fuara 200’den fazla katılımcı ve 42.000’den fazla ziyaretçi beklenmekte. Geçen fuarda olduğu gibi özellikle Breeze standına ilgi büyük. Breeze standında,10’a yakın katılımcı innovatif ve ilham veren ürünlerini sektörün üyelerine sunacaklar.

2015’teki BIOFACH-VIVANESS ortak fuara 2.200 katılımcı – bunlardan 200’ü doğal kozmetik sektöründen – ve yaklaşk 42.000 ziyaretçinin katılımı bekleniyor.

Haber No: 7645